ישיבת המועצה שלא מן המניין שהתקיימה בשבוע שעבר בחדרה היתה סוערת ורצופת עימותים. מי שעמדו במוקד החיכוכים היו מנכ"ל העירייה, יעקב זיגדון, חבר המועצה יניב דרי, וחבר המועצה בועז ביטון.

הכל החל כאשר חבר האופוזיציה דרי מ"מחוברים" הטיח במנכ"ל זיגדון האשמות על התנהלותו מול נבחרי הציבור, וטען, כי לא קיבל מענה לפניות שהגיש למנכ"ל. חבר האופוזיציה ביטון מש"ס הטיח בזיגדון, כי הוא אטום, ובמשך חמש שנים הקפיד להחליש את חברי מועצה. ביטון גם התעמת עם ראש העירייה, צביקה גנדלמן, באשר למצב החינוך החרדי בעיר. המשפט שהקפיץ את כולם היה כאשר יועץ ראש העירייה, בבר אפללו, ניסה לסנגר על הנהגת העיר, וביטון השיב לו: "סתום את הפה ושב בשקט. כשהגדולים מתעסקים הקטנים שותקים".

חבר המועצה שלמה בוזגלו מהליכוד ביקש להרגיע את חבריו לאופוזיציה, וטען שעליהם לא לערב את הדרג המקצועי בדיונים פוליטיים. אלא שהסערה כבר היתה בעיצומה, וגררה אחריה חלופת מכתבים ארוכה. למחרת הישיבה שיגר עו"ד דוד בן דיין, עוזר המנכ"ל, מכתב לדרי, ובו ביקש ממנו להתנצל בפני זיגדון באותו הפורום.

עורך הדין בן דיין פירט במכתבו לדרי, בעניין תשובותיו של זיגדון לפניותיו, וכתב כי "ב-17 בינואר נשלח על ידך דואר אלקטרוני בנושאי מגרשי הספורט. פנייתך היתה בעניין טכני, ולכן לא הועברה למנכ"ל אלא למנהלת אגף החינוך, שבידה המידע הרלוונטי והעדכני בנושא", כתב בן דיין. "הפנייה הועברה גם לידיעת מנהלת מחלקת מינהלה, אשר אליה אמורות להגיע שאלות של נבחרי ציבור. בתאריך 10 בפברואר העביר אגף החינוך את התשובה למחלקת מינהלה, ובשל טעות טכנית, התשובה לא נשלחה אליך במועד על ידי מנהלת מחלקת מינהלה. יום למחרת נשלח על ידך מסרון למנכ"ל העירייה, ששהה בביתו עקב מחלה, ולכן לא ראה את המסרון וטוב שכך, מאחר שבאמצעות המסרון בחרת להטיל דופי בהתנהלותו ולהאשימו בשלל דברים שאינם נכונים".

עוד כתב בן דיין: "החמרת לעשות כשבישיבת המועצה הטחת במנכ"ל מילים בוטות והאשמות שווא לעיני כל חברי המועצה ולעיני אלפים מתושבי העיר, שצפו בישיבה בשידור חי בפייסבוק. המנכ"ל דורש את התנצלותך, באותו הפורום שבו בחרת לתוקפו".

המנכ"ל יעקב זיגדון | צילום: אסף פרידמן

העתקים מהמכתב נשלחו לראש העירייה, צביקה גנדלמן; ליועצת המשפטית, שרון שרוני, ולמבקרת העירייה, יוכי דהן. דרי השיב על המכתב כדלהלן: "אשמח לראות את המסרון, ואם אין כזה, מצופה מכם לשלוח מכתב התנצלות על הטרחה שגרמתם במכתבכם.

"על רקע משלוח האסמכתא לאחד מיני רבים של מיילים שלא קיבלתי עליהם מענה מצד המנכ"ל, אני ממתין להתנצלות שלו בפורום ישיבת המועצה על המילה שהטיח בפניי. על רקע העובדה שראש העירייה טען שהמנכ"ל לא משתתף בדיון, ועקב התפרצותו לדיון כלפי חברי המועצה בשלל התבטאויות, ממתינה האופוזיציה להתנצלותו בפורום ישיבת מועצה. אני מציע לזיגדון בשארית זמן העסקתו בעירייה לעסוק בניהול העירייה ולא ברדיפה של חברי מועצה".

זיגדון מסר בתגובה: "אני יותר מחמש שנים פה, ופעם ראשונה מוצא את עצמי בקו האש. זה לא מכובד, כי אנחנו לא חלק מהדיון, שהיה פוליטי לחלוטין. אנחנו מכבדים את חברי המועצה ונעמוד לרשותם ככל שנוכל".