תלמידה באחד מבתי הספר היסודיים באזור, שסבלה מהתעללות חברתית, הועברה באחרונה ללמוד בבית ספר אחר. את המהלך קידמו הוריה, בהמלצת פסיכיאטר שטיפל בילדה. כתוצאה ממצבה הנפשי הקשה בכיתה, היו לתלמידה מחשבות אובדניות.

לדברי אביה, בתו ספגה גם "שיימינג" מאחת המורות, לאחר שבראשית השנה שאלה אותה המורה מול כל התלמידים אם היא לקחה היום את הכדור שלה. "לאחר פגישה עם היועצת ומנהלת בית הספר, המורה התנצלה", אומר האב השבוע. "לא פעם מורים התערבו בנושא הרפואי של הכדורים בלי טיפת רגישות וכבוד", הוא הוסיף.

"כל פורים הילדה בכתה בבית" המחשה: Shutterstock

לדברי האב, רק בעקבות אסיפת הורים שהתקיימה בבית הספר לפני כחודש, נודע לו כמה חמור מצבה החברתי של בתו. "הגענו לאסיפה והמורה עידכנה אותנו שהילדה כבר שלושה חודשים בוהה בקיר. שאלנו את המחנכת: 'שלושה חודשים ילדה בוהה בכיתה, ואנחנו לא מקבלים על כך עדכון?'. הדבר החיובי היחיד שקרה בעקבות הגילוי הזה, שהחלפנו את הטיפול, הילדה חזרה לעצמה והתחילה להיפתח אלינו ולספר מה עושים לה בכיתה".

לדברי האב, חשפה בתו מסכת התעללות קשה: "היא סיפרה שחוטפים לה את התיק, זורקים לפח, וקורעים לה קלמרים. היתה פעם שרשמו לה שלט 'תמותי' והרימו אותו בפני כל הכיתה, ובנוסף שברו לה שני זוגות משקפיים. אבל מה ששבר אותה, קרה לאחרונה. בנות מהכיתה היו קובעות אִתה ללכת לטייל בשכונה. היא היתה מתארגנת ומתכוננת, וכשהיתה ממתינה בחוץ, הן היו מתקשרות אליה ואומרות לה 'עבדנו עלייך'. בפעם האחרונה שעשו לה את זה, כבר הגענו למפקחת והמורה הזמינה אותנו ואמרה שהיא תדבר על כך בכיתה. בתנו התנגדה לשיחה של המורה בכיתה, כי היא ידעה שהילדים יציקו לה עוד יותר בעקבות כך. המורה בכל זאת דיברה, ואז בהפסקה תלמידים קראו לה מלשנית וחסמו בפניה את המעבר".

בעקבות כך, נקבעה פגישה עם יועצת בית הספר, ובמסגרתה הבהירה התלמידה, כי היא אינה יכולה לשאת עוד את המצב. "בפגישה אמרה בתנו שהיא אינה יכולה לבוא לבית הספר ושהיא רוצה לשים קץ לחייה. לקחנו אותה לשיחה עם פסיכיאטר. הוא המליץ להוציא אותה מיד מבית הספר".

באחרונה החלה התלמידה ללמוד בבית ספר אחר. הוריה של הילדה, שעדיין עסוקים בטיפול בטראומות הנפשיות שנגרמו לה בחודשים האחרונים, תוהים בימים אלה האם משרד החינוך ישתתף בעלות הגבוהה שהם נאלצו לשלם בעבור הטיפולים הנפשיים של בתם.

ממשרד החינוך ומהרשות המקומית נמסר: "ההורים פנו להנהלת בית הספר בעניין לפני כשלושה שבועות. מרגע קבלת הפנייה נבנתה תוכנית התערבות לילדה, במטרה לסייע לה בחיזוק החוסן הרגשי והחברתי. בנוסף, התקיימו מעגלי שיח כיתתיים בהובלת היועצת ומחנכת הכיתה לעידוד תקשורת בונה אמון בקרב תלמידי הכיתה. עוד נבהיר, כי המקרה טופל תוך מעקב צמוד של גורמי המקצוע במשרדנו וברשות המקומית. לבקשת ההורים, הילדה עברה למוסד חינוכי אחר ונאחל לה התאקלמות קלה ומהירה. הפיקוח במשרדנו והרשות המקומית ימשיכו ללוות את הילדה במוסד החדש. מפאת צנעת הפרט לא נוכל לפרט מעבר לכך".