עובד סוציאלי התווסף למחלקת הרווחה בעיריית חדרה, ויעזור לשלושת העובדים הקיימים לעמוד בעומס הרב של התיקים והתסקירים שעליהם לכתוב.

למאמצים להוסיף תקן לעובד סוציאלי (עו"ס), אחראי חבר מועצת העיר גבריאל סרוסי מסיעת "זהות יהודית". התקן לעו"ס נוסף נועד לזרז את ההמתנה לתסקירי העובדים במקרי גירושין, כשכרגע המצב הוא, שהעובדים הקיימים אינם מצליחים להתגבר על העומס הרב.

אגף הרווחה של עיריית חדרה | צילום: נמרוד גליקמן

סרוסי, המתפקד זו קדנציה שנייה כיו"ר ועדת הכספים, מסביר: "בחדרה יש כעת 300 תסקירים בנושא גירושין שצריכים להיות מוגשים, ואין לנו די כוח אדם לשם כך. התסקירים הללו חשובים מאוד, משום שבחלק מן המקרים מדובר על אלימות במשפחה ועל טובת הילדים, כך שתוספת כוח האדם היתה ממש קריטית. בעקבות פנייה שלי בנושא למועצת העיר, פנה מנכ"ל העירייה יעקב זיגדון למנכ"ל משרד הרווחה, וזה אכן ניאות להוסיף תקן של עו"ס נוסף, לנושא החשוב מאוד הזה".

במכתב ששוגר ממשרד הרווחה לאגף הרווחה בעיריית חדרה נכתב, כי עקב תורי ההמתנה הבלתי-סבירים לתסקירי סדרי דין, החליט מנכ"ל המשרד על פעולה נמרצת לצמצומם, בין השאר באמצעות הקצאת תקני עו"ס לחוק סדרי דין: "הקצאת התקן עומדת על עו"ס אחד החל מראשית פברואר".

גבריאל סרוסי. הצליח במשימה | צילום: אלבום פרטי

עוד הובהר במכתב, כי "בשאלה האם התקן הביא לצמצום בתורים לתסקירים, יוחלט אם להותיר את התקן בידי הרשות המקומית או ליטול אותו ממנה".

מעיריית חדרה נמסר כי "אגף הרווחה קיבל תקן נוסף כדי לסייע למשפחות הממתינות לחוות הדעת המקצועית לערכאות המשפטיות השונות".