שמח בזבולון בר בגבעת אולגה | צילום: גדעון אליעד

ברוב הסקרים בשנים האחרונות בהם נשאל הציבור החדרתי מה חסר לו בעיר, בלטה התשובה של חוסר במקומות בילוי, במיוחד לצעירים בגילאי 20-30 שנאלצים לנהוג מחוץ לעיר רק כדי לשבת על כוס בירה.

בשנים האחרונות היה זה בר השרלוק שהיה קרן אור לצעירים החדרתיים כשבשנה האחרונה נפתח הגוס פאב במקומו, אך נסגר  לשיפוצים עקב השריפה במתחם המיקס ועתה, קבלו את הזבולון בר, הבר השכונתי הראשון בשדרות ברוך בוארון בגבעת אולגה - וגם בכל חדרה כולה.

בעלי הבר החדש | צילום: ולדה ברשק צדוק

מי אתה זבולון בר?

לארבעת חברי הילדות חובבי הגלישה, רועי, אלמוג, מור ואבנר, שגדלו בגבעת אולגה וחדרה ואף עדיין מתגוררים בשכונה, הפריעה העובדה שלאחר שהם מסיימים סשן גלישה בחוף אולגה אין להם מקום לשבת בו לבירה ופיצה, לשבת בו עד השעות הקטנות של הלילה על אלכוהול ונישנושים, לצפות בשידורי ספורט ביחד ואפילו מקום שיתאים לדייט ועוד.

בשביל זה, תמיד נאלצו לנהוג מחוץ לעיר ובמיוחד שרוצים גם לשתות אלכוהול, המצב הפך יותר בעייתי. בשיחה עם "מיינט" הם מספרים: "הרעיון לפתוח בר שכונתי תמיד בער בנו, אין פה שום דבר באזור שענה על הצורך לסיים סשן גלישה לשתות בירה קרה ולאכול אוכל משובח. אז הנה יום אחד ישבנו וחשבנו לעצמנו למה שאנחנו לא נהיה החלוצים.

"בתור התחלה חשבנו על בר פיצה ובירה, אבל זה משהו שכבר קיים ולא באמת מקורי, מעבר לכך יש לנו שותף עם רזומה לא קטן במטבחי שף אז סמכנו עליו שייתן ייחודיות למקום, לא סתם עוד צ'יפס מטוגן ואדממה , אלא מנות שף מיוחדות , לא מפונפנות מידי אבל מאוד טעימות! והכי חשוב בגובה העיניים. פתחנו ב-1.7 ובתור התחלה המקום עבר מפה לאוזן, רק לאחר כחודשיים הרצה פנינו לגורמים שיתחילו לתת לנו פוש גם ברשתות החברתיות".

איך הגעת לשם זבולון בר?

"אנחנו נמצאים קרוב לים, שבט זבולון הוא אחד משנים עשר שבטי ישראל המוזכרים כשוכני ים , בספר בראשית הוזכר: " זבולון לחוף ימים ישכון. והוא לחוף אוניות, וירכתו- על צידן" אנחנו סוג של שבט, בכל זאת 4 שותפים, ואנחנו שוכנים ליד הים, אין שם שיכל להתאים לנו יותר, מעבר לאוכל טוב ואלכוהול משובח אנו רוצים ליצור קהילה".

הזבולון בר | צילום: איתמר רותם

האם זה הבר הראשון שלכם? מה הרקע שלכם בתחום?

כן, זה הבר הראשון שלנו, אך אנחנו בטוחים שנפתיע את כולם עוד בהמשך. חלקינו לא מגיעים מתחום ההסעדה והבילוי אך יש לנו זהב בידיים- השף רועי צדוק. מצחיק להגיד את זה אבל הוא אכן שף מדופלם, עבד לצד שפים מובילים בארץ (שרון כהן, יהונתן רושפלד ועוד) ואף היה סטג'ר של מושיק רוט באמסטרדם. הניסיון שלו הוא הכוח שלנו. חשוב לנו להעביר חוויה ואין טוב ממנו בתחום, לקחת תפו"א פשוט ולהפוך אותו למעדן לא כל אחד יכול , אבל זה קטן על רועי".

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים

מה היה קונספט העיצוב?

"המשפט שליווה אותנו 'אלוהים נמצא בפרטים הקטנים' לא רצינו להתחכם יותר מידי אבל כן רצינו להוסיף אלמנט של האהבה הגדולה שלנו בחיים- הים, לצד אהבות נוספות של אוכל, אלכוהול ומוזיקה טובה. כל המקום מעוצב בפשטות ובמקום להשקיע בדקורציה מטורפת, פשוט תלינו גלשנים".

התפריט, איך בניתם אותו? מה מייחד את הבר שלכם?

"התפריט נבנה בהשראת האוכל מזרח תיכוני-אוכל איטלקי, טפאסים של ספרד ונגיעות יווניות מורגשות בתפריט. הכל ייחודי , לא כל יום מגיעים לבר ופתאום טורטליני שמופיע בתפריט ועוד במחירים שפויים. כל יום יש פה חגיגה של מנות חדשות, רועי יכול לקום בבוקר ולהחליט שהוא מביא לנו איטליה קטנה לבר , ואנחנו זורמים ונהנים. אנחנו יכולים להמליץ על הכל, אבל אם צריך לבחור אז הסקורדיליה , תפו"א דרוס וכריך כרובית פשוט להיט. אי אפשר להתעלם כמובן מהאלכוהול שיש לנו בבר , הקוקטיילים מצוינים ויין על רמה , לא תמצא אצלנו וודקה, וודקה זה מחוץ לתחום, אנו מאמינים שאלכוהול משובח לא מסתכם במיקס של מנה ומיץ".

שמח בזבולון בר בגבעת אולגה | צילום: גדעון אליעד

מהו הקונספט של הבר? איזה סגנון המוזיקה? ומתי יש שידורי ספורט ?

"היינו רוצים להגיד בר גלישה, אבל זה לא מדויק, אנחנו אוהבים את הים ולכן הכנסנו את האלמנט הזה אבל הכניסה היא לכולם ולכל הקהלים , אתה לא חייב להיות גולש בכדי להתחבר למקום, בסופו של יום זהו בר טאפסים ומאוד מומלץ לבוא רעבים. פתיחת המקום הייתה מלווה במשחקי מונדיאל ועד היום אנחנו משדרים את משחקי כדורגל המרכזיים ובהמשך נתחיל להקרין תחרויות גלישה וקטעי וידאו של גלישת גלים. לגבי המוזיקה , המוזיקה מתחלפת, קצת ישראלי, קצת מוזיקת עולם, קצת היפ הופ, קצת טכנו וגם למיינסטרים אנחנו לא מתנגדים".

מה שעות הפתיחה? כמה מקומות יש בר ?

"הבר מכיל כ60 מקומות. שעות הפתיחה הן מ19:00 עד אחרון לקוחות. כמובן שחשוב לציין כי אנו כשרים ללא תעודה ולכן גם סגורים בשישי אך פותחים מחדש כשעה אחרי יציאת השבת בערך ב19:30".