הרבה גבות הורמו בהפתעה לאחר שצ'יקו וקנין, שעומד בראש סיעת "יחד למען אולגה" הודיע אתמול בערב (שלישי) על כניסתו לקואליציה המתגבשת בימים אלו. וקנין שזו כניסתו הראשונה לפוליטיקה העירונית קיבל מושב אחד במועצת העיר שבה 21 מושבים.

במהלך השנים האחרונות היה וקנין אחד ממבקריו  החריפים ביותר של ראש העירייה אך אתמול עלה וקנין בשידור חי ברשת החברתית, הציג את ההסכם לעיני המצלמה ואמר: "במשך שנתיים, צעקנו, הפגנו, דרשנו והגיעו הבחירות והצלחנו להיכנס למועצה כנגד כל הסיכויים.

צ'יקו וקנין (צילום: איתמר רותם)

"היום נחתם הסכם ביני לבין צביקה, ההסכם הזה בינו לבין ראש העיר נותן לנו בעצם את הזכות להגן על אולגה, נווה חיים, וויצמן , השכונות הוותיקות. יש פה לא מעט תפקידים שקיבלנו כמו מתנ"ס גבעת אולגה, מנהלת גבעת אולגה, חילקו את תיק השפ"ע( שיפור פני העיר) ששכונות אולגה, נווה חיים וויצמן הן שלנו, במשך דורי דורות אולגה לא קיבלה תפקידים שכאלו ויש עוד תפקידים שניתנו לנו כמו חבר בועדה לתכנון ובנייה וחבר בועדת שמות הרחובות.

"לשמחתכם, הפקדנו כבר את התוכניות של רחוב אלי כהן לפינוי-בינוי וראש העיר מינה אותי להיות נציגו בנושא התחדשות עירונית בשכונה ואני הולך לפעול בכל הכוח בנושא. כבר משבוע הבא, נחתים את רחוב שבטי ישראל כשבשכונת אזורים, הגדוד העברי ובן גוריון יש כבר מאה אחוז חתומים. אני יודע שיש הרבה ציפיות שאני אלך ועשה ניסים ונפלאות, אך הקואליציה לא סגורה עדיין.

צביקה גנדלמן בסיור בגבעת אולגה | צילום: חופי ברנס

"אני רוצה להסביר למה חתמתי, כי להיות באופוזיציה  ולצעוק כל היום זה לא מה שרצינו, ולמרות שלא האמתי בדרכו של ראש העיר, הוא עדיין נבחר מחדש והתפקיד שלנו זה לא לנסות לשנות מהאופוזיציה, כי זה לא יקרה. התפקיד שלנו זה לשים את האגו בצד, כי עם אגו לא מרווחים שום דבר ולהיכנס לקואליציה כדי לעשות ולשנות. אם אנחנו רוצים עשייה, זו הדרך. צעקנו מבחוץ, עכשיו נדרוש מבפנים".