חוקרי משטרה וכיבוי אש בודקים את הרכב | צילום: איתמר רותם

רכב חונה, שעמד קר באמצע הלילה, התחיל לבעור בגלל כשל טכני, כך טוענים חוקרי משטרת חדרה, אך מצד שני מבדיקת מיינט, יש בעלי מקצוע בתחום הרכב שמטילים בכך ספק רב. האם רכב יכול להתחיל לעלות באש בזמן שאינו מונע ועומד קר בחנייה בגלל תקלה טכנית?

הסיפור החל ב23.35 לפני מספר לילות. רכב מסוג רנו פלואנס, רכב בערך בן 5 שנים, שחנה בשדרות רחבעם זאבי מול כפר הים החל לבעור, נשרף כמעט כולו וגם גרם נזק לרכב סמוך שחנה לידו. אל המקום הגיעו לוחמי האש מתחנת חדרה שכיבו את האש. לא היו כל נפגעים וכפי שידוע גם לא עדים. בעל הרכב  שהה באותו זמן בדירתו שבכפר הים.

רשף אביגדור שטרן מתחנת כיבוי אש חדרה הגיע בבוקר למחרת יחד עם חוקרי משטרת חדרה  כדי לבדוק את סיבת השריפה, לפניית מיינט, ממכבי האש נמסר שהאירוע עדיין בחקירה ואין ממצאים מאחר שמחכים לתשובות מבדיקת מעבדה אך ממשטרת חדרה נמסרה תגובה חד משמעית והיא שהרכב לא הוצת אלא עלה באש כתוצאה מכשל טכני, נמסר גם שהחוקרים שוחחו עם בעל הרכב שסיפר שלרכב אכן היתה בעיה טכנית.

משיחה של מיינט עם בעלי מקצוע מתחום הרכב הם הביעו ספק רב שזה יכול לקרות, שרכב חונה שאינו מונע במצב שהוא קר יתחיל לבעור כולו. מיינט פנתה גם אל חברת קרסו, יבואנית רנו, לברר האם מוכר להם כשל שכזה, שיכול לגרום לרכב שלא מונע, לבעור?

צד הרכב והפנים שרוף לחלוטין | צילום: איתמר רותם

מחברת קרסו יבואי רנו נמסר: קונצרן הרכב רנו מקפיד על סטנדרטים בטיחותיים מחמירים ולא ידוע על מקרים של שריפת רכב חונה ללא התערבות חיצונית. בכדי לחקור כשל טכני ברכב, נדרשת חקירה מעמיקה של מומחה רכב. מניסיוננו עלולות להיגרם דליקות עקב התקנה חיצונית ולא מקצועית של אביזרים ברכב או פעולות אחרות שנעשו ברכב ללא אישור טכני.  אין לנו פרטים על המקרה הספציפי הזה, לא נעשתה חקירה מעמיקה ולכן אין לנו אפשרות להגיב על המקרה הנדון.

מבדיקת מיינט נמצאה עוד שתי עובדות  מוזרות. כפי שנראה בסרטון הוידאו המצורף, החלק שפחות נפגע ברכב הוא אזור המנוע, אם מדובר בכשל טכני, רוב המערכות נמצאות שם, אז מדוע חלק זה פחות נפגע?  לפי התמונות מרבית הפגיעה מתחילה מאזור כניסת פתח התדלוק, אזור שיכול להיות רגיש להצתה. בנוסף לבעל הרכב יש חנייה מסודרת בתוך כפר הים, מדוע בחר באותו לילה לחנות מחוץ למתחם כפר הים?  מדובר בתיק שכרגע נמצא באפלה.

 צילום: איתמר רותם