משטרת ישראל הודיעה היום (18.12) כי סיימה את החקירה בעניינם של ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן והקבלן סמי לוי בחשד לביצוע עבירות בתחום טוהר המידות ושחיתות ציבורית.

החקירה כללה מספר פרשיות במהלכן נחקרו מספר רב של מעורבים, חלקם באזהרה, לרבות גנדלמן ולוי. על פי הודעה שיצאה היום (18.12), המשטרה תמליץ להעמיד לדין את השניים.

צביקה גנדלמן בהארכת המעצר (צילום: יריב כץ ) 

החקירה התנהלה ביחידה הארצית לחקירות הונאה (יאח"ה) בלהב 433, בשיתוף יחידת יהלום ברשות המיסים ובליווי פרקליטות מיסוי וכלכלה והתמקדה בתופעת השחיתות הציבורית. 

תחילת החקירה הגיעה בעקבות חשד לפיו צביקה גנדלמן בהיותו מועמד לראשות העיר, פעל לקידום אינטרסים של הקבלן סמי לוי בתמורה לתמיכתו האלקטורלית במועמדותו לראשות העיר. 

"קרבה פסולה זו לא דווחה על ידי הצדדים לגורמים הרלוונטיים בעירייה וזאת חרף היותם של החשודים בניגוד עניינים כאמור", נמסר. 

ממצאי החקירה ביססו תשתית ראייתית לכאורה נגד ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן וסמי לוי כל אחד על פי חלקו לביצוע עבירות מרמה והפרת אמונים, עבירות לפי חוק המחשבים, קשירת קשר לביצוע פשע ושיבוש מהלכי חקירה.

משטרת ישראל תמשיך לחקור ולחשוף תהליכים פסולים, וכן לחתור ולהגיע לכל מקום בו יש חשד לפגיעה בטוהר המידות הפוגעת בסדרי השלטון ובאזרחים הנורמטיביים.

תיק החקירה יועבר בימים הקרובים לפרקליטות לצורך עיון והחלטה.

עורך הדין ליאור אפשטיין עורך דינו של ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן מסר בתגובה: "משמצאה המשטרה שלא היה מקום כלל לחשוד בצביקה גנדלמן בעבירות של שוחד או של טוהר המידות , ברור לכולנו ששאלות של הפרת אמונים הן שאלות משפטיות וממצאי המשטרה חשובים ככל שיהיו אינם סוף פסוק".