גם השנה, כמו שנה שעברה, תחול הוראת משרד הפנים על מדרגה חדשה בהנחה בארנונה גם בחדרה - הנחות של 20% ליחיד המשתכר עד 5,300 שקל.

עד אז, ניתן היה לקבל הנחה לארנונה ליחיד רק עד שכר של 3,700 שקל, והדבר היה מותנה בהשתכרות עד גובה קצבת הבטחת הכנסה מהביטוח הלאומי בתוספת שיעורים קבועים מתוך הממוצע במשק. מדובר במהלך משמעותי מאד עבור משפחות רבות המשתכרות סביב שכר המינימום, אשר גם נאלצות לחיות בעוני וגם מאבדות את ההנחה בארנונה. הטבלה החדשה תעניק להם תמריץ להמשיך לעבוד ולהתפרנס מבלי לאבד את ההנחה.

טבלת ההנחות שפרסמה השבוע ש"ס

כמו כן, טבלת ההנחות החדשה מגדילה את ההנחות גם למשפחות המשתכרות הרבה מעבר לשכר המינימום, אך מבורכות בילדים ובכך למעשה חיות אף הן בקו העוני. כך למשל,  משפחה בת 9 נפשות שמרוויחה עד 23,454 שקלים ברוטו, תזכה להנחה של עד ל-30% בארנונה. משפחה בת שמונה נפשות המשתכרת עד 20,862 שקלים תקבל אף היא הנחה בשיעור דומה. בשורת התחתונה, מדובר בהנחות שמצטברות במאות שקלים בשנה.

יו"ר תנועת ש"ס וחבר מועצת העיר בועז ביטון ברך על היוזמה ואף פרסם את הטבלה החדשה: "מדובר בבשורה של ממש. אני רואה בכך מהלך חשוב ופעולה צודקת מאין כמותה. אין סיבה שאנשים שלא גומרים את החודש לא יזכו להנחה בארנונה. מדובר בהנחות למיעוטי היכולת מכלל המגזרים המתמודדים יום יום עם קשיים כלכליים ומצוקות הטבלה מתחשבת יותר ומסייעת למשפחות אלה".

ובתוך כך, הלשכה הנודדת לפניות הציבור של יו"ר תנועת ש"ס בחדרה וחבר מועצת העיר בועז ביטון חוזרת לפעול בנושא הנחות בארנונה עם תחילת שנת 2019.

בימים אלו נערכים לחידוש פרויקט "יורדים לשכונות" של קבלת קהל בשכונות ובקהילות. אם קשה לכם להגיע אל חבר מועצת העיר ויו"ר תנועת ש"ס, הוא כבר יגיע אליכם. לדבריו:"ישנם אנשים שקשה להם להגיע לבנין העירייה ובשל כך הם נמנעים מלבוא ולקבל מענה. זו הסיבה שהחלטנו לרדת לשטח ובכל פעם נקבל את תושבי העיר בשכונה או בקהילה אחרת".

בועז ביטון | צילום: פרטי, מהעמוד של בועז ביטון, שס חדרה

תושבי חדרה המעוניינים להגיש הנחה בארנונה לשנת 2019 באמצעות מבחן הכנסה או ועדת הנחות, יכולים להגיש את הבקשה אצל חבר מועצת העיר ויו"ר תנועת ש"ס על מנת להעבירם למחלקת ההנחות בעיריית חדרה.

בש"ס מבהירים כי ישנם 2 מסלולים לקבלת הנחה בארנונה: 1 הנחה המגיעה על פי חוק הכוללת מבחני הכנסה.  2 באמצעות ועדת הנחות - "מחזיק שנגרמו לו או לבן משפחתו הוצאות חריגות בשל טיפול רפואי חד פעמי או מתמשך או אירוע אשר הביא להרעה משמעותית בלתי צפויה במצבו החומרי".

חובה להביא טפסים וניירת:תלושי משכורת לחודשים  10-11-12 לשנת 2018, או תלושי שכר של כל שנת 2018 (למבקשים להימדד על פי ממוצע שנתי) אישורי קבלת גמלה מביטוח לאומי לחודשים 10-11-12 לשנת 2018, אישורי לימודים לחודשים 10-11-12 לשנת 2018 ותדפיסי בנק לחודשים 10-11-12 לשנת 2018. במידה של בקשה לועדת ההנחות, חובה לצרף אישורים רפואיים ואישורים המעידים על הוצאות חריגות או אישורים המעידים על הרעה במצב החומרי מאירוע בלתי צפוי.