מכסים את הפתחים. צילום שירות מיינט.

"שבע מעלות נמדדו בתוך אולם הספורט קפלן לפני שבוע בזמן שהיה פה חוג התעלמות". כך מספרת אמא לילדה המתאמנת בחוג התעמלות אומנותית וממשיכה: "חלק מהאימהות לא שולחות את הבנות מהפחד שיהיו חולות  וצריך לזכור שהנבחרת הצעירה של התעמלות אומנותית זכתה במקום ראשון בשנה שעברה באליפות ישראל, הבנות הבוגרות מייצגות את ישראל ואת עיר חדרה בפרט בתחרויות הן בארץ והן בעולם וזוכות במקומות גבוהים. אז איך אפשר ככה להתאמן? ".

אולם הספורט "קפלן" נמצא בלב שכונת בית אליעזר, בצמוד לבית הספר "צמרת שובו", באולם נערכים מספר חוגים באופן קבע, ביניהם חוג ההתעלמות האמנותית שם מתאמנות ילדות ונערות 3 פעמים בשבוע, כ5 שעות כל פעם, אך בנוסף יש גם חוגי כדורסל, כדורשת ועוד, שבהם מתאמנים ילדים ובני נוער נוספים.

לפני מספר שנים עבר האולם שיפוץ, אך לטענת ההורים, לא הותקנו מזגנים ולא נעשתה הכנה למזגנים ולכן בחורף קר מאוד באולם ובקיץ מרגיש האולם כמו חממה.

עוד באוקטובר 2017  נערכה פגישה בנושא האולם עם מספר הורים אצל ממלא מקום ראש העיר דאז וסגן ראש העיר כיום, טל אליהו העומד בראש  "פנאי העיר" , העמותה העירונית האחראית על תרבות הפנאי, הפגישה היתה גם בנוכחות הסגן השני של ראש העיר, רומן גישר, אייל עפגין מנכ"ל פנאי העיר, מהנדס העיר ומנהלת מרכז הפנאי.

איש האחזקה לבוש חרמונית. צילום שירות מיינט

ההורים טוענים שבסיכום הפגישה נאמר להם שתוך שבועיים יתקבלו הצעות מחיר ויעשו בדיקות של גורמים מקצועיים ותוך 3 חודשים הדברים יתחילו לזוז. מאז פנו ההורים שוב ושוב לאליהו, לקבלת תשובות היכן הדברים עומדים, אך לא קיבלו שום תשובה מספקת עם תאריכים מדויקים מתי יהפוך האולם לממוזג.

"המצב כיום הוא שיש אפשרות לסגור את חלונות האוורור, למעלה ולמטה, ואז מצד אחד זה יפתור את בעיית הרוחות הקרות שנכנסות לאולם, אבל מצד שני, זה בניגוד להוראות הבטיחות של מכבי אש, ובקיץ זה האולם יהפוך לסאונה" מתלוננת אמא של ילדה המתאמנת בחוג התעמלות וטוענת:" אנו משלמים כסף עבור החוגים האלו, לא רק כשכר למאמנות, אלא לתחזוק מרכז הפנאי, אז מדוע לאחר ששנה חמישית שהחוג מתקיים עם הצלחה מרשימה לבנות, לא מותקנים באולם מזגנים? ואף על פי כן רוצה לציין, כי מירב (מנהלת המתנ"ס) מנסה לעזור לנו, ומוצאת לנו מדי פעם זמן אימונים באולם ספורט הממוזג בצפרירים אך זה רק לשעתיים וחצי והגיע הזמן לפתרון קבע באולם הספורט קפלן, אולם שכל כך הרבה ילדים ובני נוער מהשכונה מתאמנים בו באופן קבוע במהלך כל השנה".

אולם קפלן בחדרה | צילום: שירות מיינט

מפנאי העיר נמסר בתגובה: "עיריית חדרה ופנאי העיר השקיעו רבות בתקופה האחרונה בטיפול השוטף באולם הספורט העירוני קפלן. בוצע מכלול שלם של פעילויות לרווחת התושבים ובטיחותם. בין היתר בוצעו שיפוצים שונים בעלויות של מעל 60,000 ₪, וכן בוצעו היערכויות לוגיסטיות רבות לחורף ובכלל זה- תיקוני מרזבים וגגות בעלות של 12,000 ₪, התקנת סוככים למניעת רוח ומים, גיבוש תכנית מיזוג לתב"ר ומכרז עירוני, חסימת מקורות דליפת מים ורוח ע"פ הנחיות יועץ בטיחות וכו'. העירייה ופנאי העיר תמשכנה לפעול, במשותף, על מנת להעניק לתושבים את רמת השירות הטוב והבטוח ביותר".

 ביום חמישי (24.1 ) מספר ימים לאחר התגובה הנ"ל הגיעו אנשי "פנאי העיר" ואטמו את פתחי האולם לכניסת רוחות.