לא שקט בגזרת חבר המועצה החדש והשותף לקואלציה, צ'יקו וקנין. כשבועיים לאחר שנשרף בית העסק שלו, ספק הצתה כהתראה, ספק תקלה, יצא חבר המועצה השבוע באופן ישיר כנגד נינה יוספיאן, העומדת בראש מנהלת גבעת אולגה וכנגד עובדי העירייה שאותם מאשים שהם מעדיפים לשבת במשרד ולקבל משכורת במקום לצאת לשטח לעבוד.

לפני כחודש,ב-17 לינואר, במשרד מנכ"ל העירייה ובתיווכו, נעשה ניסיון גישור ופשרה בפגישה בין יוספיאן לבין וקנין עד מהרה הניסיון נכשל עם הטחת האשמות הדדית. כעת מבטיח וקנין, שבימים הקרובים תתחולל דרמה בעירייה, שאף אחד לא ישכח אותה.

צ'יקו וקנין השבוע בעת שעלה בשידור חי | צילום מסך: מהפייסבוק

בשידור חי שעלה בפרופיל האישי שלו בפייסבוק, ואחר כך שותף בקבוצות חדרתיות שונות ברשת החברתית, פנה וקנין ישירות אל ציבור תומכיו, תושבי שכונת אולגה וגם אל עובדי מנהלת גבעת אולגה, במיוחד אל העומדת בראשה וכך אמר: "תמיד גבעת אולגה היתה החצר האחורית, תמיד שכחו אותנו, תמיד התקיימנו מתרומות. אך השנה תפסה אולגה מודעות, אולגה עלתה על המפה. הפתעת הבחירות זו הצלחת הסיעה שלי, אף אחד לא האמין שניכנס למועצה, אף אחד לא האמין שנקבל את התיקים שקיבלנו בכניסה לקואליציה, אבל גם בתוך בניין העירייה ובמועצת העיר יש את המלחמות פנימיות, מי יקבל יותר?

"למרות שאני נמצא פה בהתנדבות מלאה, וזו הרבה עבודה, לא נבחרתי לשבת על כיסא כדי לחמם אותו אלא אני צריך להילחם על הבית שלנו".

וקנין המשיך בטון הכעוס: "החלטתי להילחם גם בעובדי עירייה, בנוסף על הכל. עובדי עירייה שחושבים שהם יכולים לנהל אותנו. השקעתי את מיטב כספי וזמני לבחירות אלו, ובסוף בחרו אותי כנציג.

"לא ייתכן שהיום עובדי עירייה מרגישים שידם על העליונה, שיחשבו לעצמם, שהם יכולים להילחם בי, בחבר מועצה. אז אני רוצה לפנות היום לעובדי עיריית החדרה, מקבלי השכר, שהגיע הזמן לעבוד. כי השכונות הוותיקות צריכות את זה. אני לא הולך לשחק אתכם משחקים, עד היום ליקקתם דבש, והיום, כשאני דורש מכל אחד לעשות את העבודה שלו, אני מקבל מלחמה".

"כן, יש לי בעיה עם מנהלת גבעת אולגה שלא עושה את העבודה שלה. אבל מעולם לא דרשתי שיפטרו אף אחד, לא רוצה לפגוע בפרנסה של אף אחד, אני רק רוצה שיעבדו ולא ישבו במשרד ויחכו למשכורת החודשית.

"אני נבחרתי למען עשייה, נינה יוספיאן, את יכולה לנסות להילחם בי, אבל גם גדולים ממך ניסו ולא הצליחו. אני לא דורש יותר מדי, אבל הבאתי המון כוח לאולגה, כוח תקציבי, אבל מישהו מפריע לי, חוסם אותי מלעשות פה עשייה ואני שואל, למה זה צריך להיות ככה? למה אי אפשר לקבל שיתוף פעולה? קיבלתי את תיק שיפור פני העיר באולגה לא בחסד, אלא כי נלחמתי עליו ואני רוצה לשנות את פני השכונות הוותיקות".

וקנים לא הסתפק בביקורת הנוקבת אלה שלח אף רמיזה לבאות: "הרבה דרמה הולכת להיות בעיריית חדרה, בימים הקרובים, דרמה שתתפוס במה גדולה ויהיה פה זעזוע. 

"אני לוחם בן לוחם, ואם מישהו שואל למה נשרפה לי החנות, זה לא מעניין, אם זו הצתה או קצר חשמלי, כי אותי לא שוברים. אני מבטיח לכם שבקדנציה הזו אולגה תגיע רחוק. אני נשבע לכם, שאף אחד לא יעצור אותי, ברגע שנסיים את הפרשה הזו ונקבל את התקציבים, כל השכונות הוותיקות, מאולגה ועד בית אליעזר ירגישו בעשייה. אולגה היתה פח אשפה במשך שנים, שכחו אותנו אבל אולגה התעוררה והיא הולכת לקבל את מה שמגיע לה".

וקנין, סיים את השידור הארוך, במשך כ-11 דקות, בהצהרה דרמתית ומפתיעה: "חברים יקרים, תזכרו, דרמה הולכת להיות בימים הקרובים, שאף אחד לא ישכח אותה, כי איתי, לא משחקים ועד עתה מה שהבטחתי, קיימתי. אולגה הולכת לקבל פה כותרות".

מועד עובדי עיריית חדרה טרם התקבלה תגובה לדברים.