ועד עובדי עיריית חדרה בראשות איציק יצחקי הכריז בימים האחרונים על סכסוך עבודה עם העירייה. במוקד המחלוקת עומדות טענות רבות כנגד מנכ"ל העירייה, יעקב זיגדון, שעיקרן שינויים במבנה הארגוני בעירייה והטלת גזירות למיניהן על העובדים, בלי ליידע את ועד העובדים.

יעקב זיגדון. טענות להתנהגות כוחנית | צילום: אסף פרידמן

בבקשת אישור סכסוך העבודה ששיגר יצחקי למ"מ הסתדרות המעו"ף (מינהל, עובדי משק ופקידים), עו"ד גיל ברטל, הוא כתב: "בחודשים האחרונים חלה הידרדרות עצומה ביחסו של מנכ"ל העירייה לוועד העובדים. המנכ"ל פועל באופן חד-צדדי ותוך התעלמות מוועד העובדים, ובמסגרת זו עובדים מוזמנים למנכ"ל לבירורים בלי נציגות ועד העובדים, המנכ"ל אינו מקיים הסכמים קיבוציים-מקומיים, יש התעמרות בעובדים על ידי מנהלים בגיבוי הנהלת העיר, קיימת אפליה בין עובדים, יש קיצוץ ניכר בשעות הנוספות ופגיעה בעבודה המאורגנת".

עוד כתב יצחקי: "לצערי, המגמה ברורה והתנהלות המנכ"ל מול הוועד באה לידי ביטוי בכוחניות. אנו רואים זאת כהפרה בוטה של חוקת העבודה, ולא ניתן להנהלת העיר לפעול באופן כזה מול ארגון העובדים".

מכתב ששיגר הוועד לעובדי העירייה בראשית החודש בישר על הבאות: "בקשות העברה ושינוי הגדרה שלא יעברו בצורה מסודרת דרך ועד העובדים, גם אם יגיעו מכיוונים פוליטיים, יתקבלו בהתנגדות מטעם ועד העובדים. במקרה שזומנתם לפגישה במשאבי אנוש או אצל מי מהנהלת העיר, אין ללכת לפגישה בלי תיאום עם ועד העובדים. כל שינוי בשכר, במעמד ובמקום העבודה יתבצע לאחר בדיקה ודיון מסודר בוועד העובדים".

בהתייחסו לסכסוך העבודה אמר יצחקי: "ועד העובדים רואה בחומרה התנהלות שכזאת של הנהלת העיר, שיום לאחר הבחירות הטילה גזירות קשות על העובדים, עד כדי פגיעה בשכרם בגובה עשרה מיליון שקלים על פי הצהרת המנכ"ל. המנכ"ל מתעלם ומתנהג ביד קשה כרודן מול ועד העובדים ומול עובדי העירייה. צר לנו שזאת הדרך שבה בחרה הנהלת העיר יום לאחר הבחירות, לדבר אל ועד העובדים. בשנים האחרונות הדברים התנהלו בצורה מיטבית בשיתוף פעולה, וכעת המנכ"ל עושה דברים בלי ידיעת והסכמת הוועד. הוא פועל באופן שאינו חוקי, ומונע את זכויות העובדים המוקנות להם בחוק. ועד העובדים יילחם מלחמת חורמה כדי להגן על שכרם ועל מעמדם של העובדים, ולא ייתן להנהלת העיר לפגוע בהם. נפעל רק בהתאם לחוק, ונוציא את כל עובדי עיריית חדרה וגמלאיה לרחוב כדי למחות על הצעדים הללו".

מעיריית חדרה נמסר, כי "העירייה פועלת על פי חוק וכי איננה מנהלת מו"מ עם ועד העובדים מעל גבי התקשורת".