מכתב שהופץ באחרונה בחדרה מחולל סערה בעיר. על המכתב חתום הרב הראשי של חדרה, שמעון ביטון, אביו של יו"ר ש"ס בועז ביטון, והוא נכתב, על פי הטענה, לפני הבחירות המקומיות. במכתב נטען, כי מפלגת ש"ס קוראת לציבור בוחריה להצביע לגדי אריאלי לראשות העירייה.

נוסח הדברים הפתיע רבים, שכן עמדתה הרשמית של ש"ס לפני הבחירות היתה תמיכה בצביקה גנדלמן לראשות העירייה, ויו"ר ש"ס בועז ביטון אף סייע רבות להיבחרו של גנדלמן לתפקיד.

בועז ביטון וצביקה גנדלמן | צילום: איתמר רותם

בהתייחסם למכתב האמור טוענים בש"ס, כי מדובר במכתב מזויף, שמופץ כדי לנסות לשנות את דעת הקהל בנוגע לראש העירייה. הסיבה לדברי אנשי ש"ס להפצת המכתב היא הביקורת של יו"ר המפלגה, בועז ביטון, על גנדלמן, לאחר שש"ס נשארה מחוץ לקואליציה. "המכתב הזה הובא לידיעתנו בשלהי הבחירות המוניציפליות, ודחינו אותו מכל וכל", אומר השבוע בועז ביטון. "העובדה שמשחררים אותו עכשיו מלמדת, כי מופעל על ראש העירייה לחץ רב בגלל מה שהוא עשה לש"ס, ואיך החזיר להם רעה תחת טובה. אז כעת הם מנסים לייצר שיח אחר, ולנסות לצייר אותנו כבוגדנים, בזמן שכולם יודעים מי בגד במי".

בש"ס אף הבהירו, כי כבר כשהופץ המכתב, דאגו לשלול את הלגיטימיות שלו באמצעות סרטון שצולם יום לפני הבחירות, בנוכחות הרב הראשי שמעון ביטון עצמו, בנו, הרב ישראל מאיר ביטון, ובועז ביטון יו"ר ש"ס. בסרטון קורא בקול הרב ישראל מאיר ביטון נוסח דעת תורה התומך בגנדלמן, וחותם עליו הרב הראשי שמעון ביטון.

המכתב שהופץ. ש"ס: מדובר בזיוף | צילום מסך

בסרטון נאמר: "נתבקשתי על ידי אבי להודיע לכלל הציבור היקר השומע בקול דעת תורה, שלאחר שהובהר לנו על ידי ראש העירייה, כי בעירנו חדרה יישמר הסטטוס-קוו בכל נושאי השבת והיהדות, הוחלט בדעה אחת עם מועצת החכמים להצביע בבחירות למועצת העיר ש"ס ולראשות העיר גנדלמן. יש לציין, כי החלטה זו היא סופית ואין להרהר אחריה, ואין אישור לשום אדם אחר לדבר בשמו של הרב מלבד מכתב זה, ולשומעים ינעם".

יש לציין, כי למרות התמיכה הרשמית של בכירי המפלגה ושל רבניה, היו בקיעים קטנים בתמיכה בגנדלמן. עמנואל ביטון, אחיו של בועז ביטון, צידד בתמיכה בגדי אריאלי לראשות העירייה.

בסביבת ראש העירייה אמרו: "אם מדובר בזיוף מדוע לא הוגשה תלונה במשטרה? במשפחת ביטון מכירים היטב את המסמך. האם בועז ביטון חושש לצאת כנגד אחיו עמנואל? לא יעזור לו, הוא נתפס במערומיו".