"עידן חדש", הסיעה בראשותו של טספאי אדרג'או, המייצגת את הקהילה האתיופית בעיר, הגיעה להסכמות עם ראש העירייה צביקה גנדלמן, ותיכנס לקואליציה. בנוסף, גם רומן גישר, שהיה בקואליציה הקודמת הגיע לסיכום חיובי עם גנדלמן וימשיך בה. כמו כן, גם צ'יקו וקנין, חבר המועצה החדש ויו"ר "למען אולגה והשכונות" - יישב בקואליציה לאחר סיכום עם ראש העיר. 

טספאי אדרג'או. "ביום אחד ההשקעה יורדת לטמיון" | צילום: אלעד גרשגורן

בשבוע שעבר אף התקיים בלשכת ראש העירייה טקס החתימה על ההסכם הקואליציוני של "עידן חדש", שבמסגרתו, בין היתר, קיבלה הסיעה את ניהול בית המורשת של הקהילה, ששנים היה סלע מחלוקת בתוך הקהילה. הוא היה גם סלע המחלוקת במו"מ הקואליציוני בראשית הדרך, משום שמי שמנהלים כיום את בית המורשת נחשבים למקורבים לגנדלמן ולעוזרו לענייני העדה, גדי מהרט. 

"בית המורשת נוהל בצורה לא נכונה והציבור היה חלוק בדעותיו על מה שקורה שם", מסביר אדרג'או. "כעת, כשקיבלנו את הניהול, צריך לעשות שם סדר ולהתוות מדיניות. אנחנו נעשה כמיטב יכולתנו לשפר את המוזיאון שבו, נמלא אותו בתכנים ונלמד את ההיסטוריה שלנו. החלום שלנו הוא להעתיק אותו בעתיד הלא רחוק למרכז העיר. בית כזה לא צריך להיות באזור התעשייה".

צביקה גנדלמן בישיבה (צילום מסך)

אלא שמתוך ההסכם הקואליציוני נראה שהניסוח בעניין בית המורשת מעט מעורפל: "בסמוך לאחר חתימת הסכם זה, תימסר ל'עידן חדש' האחריות לקביעת מדיניות ותכנים בבית מורשת העדה האתיופית כאשר תחומי האחריות, לרבות קביעת מדיניות ומחירים לארועים, יסוכמו בין טספאי לבין גנדלמן".

חוץ מניהול בית המורשת, קיבל אדרג'או את תיק השכונות הוותיקות במרכז העיר, מאזור סלע ושכונות בית"ר לשכונת יוספטל, ואת תפקיד סגן אגף שפ"ע (שיפור פני העיר). בנוסף יהיה חבר בכמה ועדות בעירייה.  לדברי אדרג'או, סניף מקסם ייפתח לאלתר, תחת אלה שנסגרו בשנים האחרונות, במיקום שתבחר העדה: "השכונות המוחלשות ומה שקורה שם זה בלב שלנו, ובוער לנו להתחיל לטפל. לאט לאט נתקדם לטפל בכל המפגעים בשכונות שבאחריותנו".

רומן גישר | צילום: נמרוד גליקמן

את ההסכם הקואליציוני אישרו כל 13 החברים באיחוד "עידן חדש", וכן מועצת חכמי וזקני העדה. באשר לכניסה לקואליציה למרות היחסים הצוננים עם גנדלמן, אמר אדרג'או: "נכון, זה לא מאה אחוז מה שרצינו, אבל אין לנו הפריווילגיה להישאר מחוץ לקואליציה, מכיוון שיש לנו דברים דחופים לקדם בעבור בוחרינו ובעבור תושבי העיר בכלל". בעיריית חדרה אישרו את  חתימת ההסכם עם "עידן  חדש".

אליהו סגן או מ"מ, רומן גישר יהיה יו"ר וועדת המשנה לתכנון, וקנין יקבל את סגן תיק שפ"ע למערב העיר

כאמור, הסכמים קואליציוניים נוספים נחתמו גם עם סיעות "חדרה ביתנו" בראשות רומן גישר, "יחד" בראשות עו"ד טל אליהו ו"למען אולגה והשכונות" בראשות צ'יקו וקנין.

צילום: אסף פרידמן

סיעתו של גישר תזכה למספר תפקידים במועצה ובניהול העיר. כל למשל על פי ההסכם, חבר המועצה החדשה מירי נחשונוב מסיעתו של גישר תכהן כיו"ר הועדה לקידום מעמד האישה. גישר בעצמו יכהן כיו"ר ועדת המשנה לתכנון ובנייה בעיר, והוא אף צפוי להמשיך כסגן ראש העיר או ממלא מקומו בהתאם להתפתחויות בהמשך. בנוסף, סיעתו של גישר תקבל גם את תיק הקליטה והתיק לאזרחים וותיקים. 

טל אליהו ימשיך לשמש בסגן ראש העירייה או מ"מ ראש העירייה בהתאם להחלטת גנדלמן בהמשך. בנוסף תקבל סיעתו של אליהו גם את תפקיד סגן יו"ר דירקטוריון עמותת פנאי העיר, יו"ר תאגיד מי חדרה ותיק התרבות והספורט (לא כולל ספורט הישגי).

צ'יקו וקנין (צילום: איתמר רותם)

צ'יקו וקנין וסיעתו "למען אולגה והשכונות" הם המצטרפים המפתיעים לקואליציה. וקנין הרבה לבקר את גנדלמן והעירייה בסוף הקדנציה הקודמת, אך כעת חובר אליה במטרה לשנות מבפנים. וקנין וסיעתו יקבלו את תפקידי סגן מחזיק תיק שפ"ע לתחום מערב העיר (לוקנין), תיק השכונות הוותירות, חבר בועדת שמות וחבר בועדת המשנה לתכנון ובנייה. 

וקנין צפוי להתמנות אף ל"ממונה לביצוע משימות מיוחדות מטעם ראש העיר", ונציג רשימתו ימונה ליו"ר הנהלת מתנ"ס גבעת אולגה.