החתולייה | צילום: באדיבות העמותה

בחודש האחרון יצאה עמותת "החתוליה" בחדרה למבצע גיוס המונים בשמם של 400 חתולי העמותה הזקוקים לסיוע. הציבור פתח את ליבו וסכום מכובד גויס עבור תפעול  וטובוס העיקורים, בניית יחידת אשפוז במתחם, חיסונים, ציוד רפואי ותרופות וכן הסדרת תשתיות חשמל. תורם נדיב הבטיח להכפיל כל סכום שייאסף מהציבור כך שהשמחה כפולה ומכופלת.

בפרוייקט גיוס ההמונים אליו יצאה העמותה לפני כחודש ימים הובהר כי שתי עמותות שפעלו בחדרה בנפרד התאחדו לאחת: עמותת 'החתוליה' שהקימה אירית אנגל תושבת העיר בשנת 2015 התאחדה עם העמותה הוותיקה יותר 'הבית להצלת חתולים'.

בפוסט שצורף לפרויקט גיוס ההמונים הוסבר:

"ביולי 2018 צוות 'החתוליה' לקח על עצמו  את ניהול העמותה הוותיקה בחדרה 'בית להצלת חתולים' שנזקקה לשיקום רציני. עמותת 'הבית להצלת חתולים' עמדה על סף קריסה, ולכן  תחלנו תהליך שיקום רציני מבחינת תנאי השטח, ומבחינת בריאות החתולים. בזכות תמיכה אדירה שלכם, והעבודה הקשה שלנו הצלחנו לבנות פיסת גן עדן עבורם. ניקינו וטיפחנו את השטח. מניכוש עשבים ועד החלפת המרבצים. הענקנו טיפולים רפואיים, וביצענו פרוצדורות רפואיות מורכבות למי שנזקק, בנינו מתחם מוגן עבור החתולים החלשים והעיוורים, והקמנו בית מרקחת עם תרופות".

עוד הוסבר שכדי לעבור את הקיץ בשלום נזקקת עזרת הציבור בגיוס תרומות להדברה, תרופות והקמת תשתית חשמל מסודרת.

הציבור אכן נענה ו-65 אלף שקלים גויסו. סכום שכאמור יוכפל ע"י תורם נדיב ואנונימי.

"מדובר בהבעת אמון של הציבור שמאד מחממת את ליבנו ומשמחת", אמרה אירית אנגל, והוסיפה: "כ-600 אנשים תרמו וזה לא מובן מאליו. בראשית הדרך הצבנו יעד של 60 אלף שקלים, ומשהשגנו אותו הצבנו יעד נוסף של כמה אלפים בודדים כדי לממן  לות  ומרים של 100 עיקורים ראשונים גם  מקרה זה התגייס הציבור ופתח לב וכיס. אנחנו מודות  קרב לב  ציבור על תמיכתו המשמעותית לרווחת החתולים".