למרות האיסור על הבאת כלבים לחוף הים, אלא אם הם קשורים ומצוידים במחסום פה, נראה כי מתרחצים רבים אינם מקפידים על הוראות חוק העזר העירוני בנושא ומשחררים את הכלבים ללא כל השגחה.

התופעה רווחת יותר בחופי הלא מוכרזים של העיר כמו חוף חדרה, חוף הדייגים, חוף 50 וחוף 70 ופחות מקובלת בחופים המוכרזים של העיר חוף אולגה וכפר הים, שם נוכחים פקחים עם רכב 'מיול' או בלעדיו ומתבצעת אכיפה על כל חריגה מהנהלים המקובלים בחוף הים.

כלב בחוף הים בחדרה | צילום: מיינט

"בשבת האחרונה שהיתי בחוף הדייגים עם 3 ילדיי", סיפרה תושבת העיר, "מכיוון שעכשיו יש אינפלציה בכמויות המדוזות במים, ילדיי שיחקו כדורגל על החוף. לצערי הרב, כלב לא קטן מהסוג שנראה קשוח, שבעליו ישבו בסמוך אלינו, כל הזמן רץ אחרי הכדור, חטף אותו עם שיניו, הבהיל את הילדים והפריע לנו מאד להינות.

"נאלצתי לרוץ אחרי הכלב ולשחרר את הכדור משיניו כל כמה דקות כי הילדים חששו. הבעלים שלו קראו לו לחזור אליהם ובזה הסתכם המאמץ שלהם. הם ראו שהילדים נבהלים ולא נהנים ולא הואילו לקשור אותו. מנגד אנחנו לא רצינו להתעמת איתם. אם היה פיקוח ואכיפה בחוף, זה לא היה קורה. אי אפשר להשאיר בידי התושבים את נושא הטיפול בחוק וסדר בחוף הים", סיכמה.

תושבת נווה חיים שטיילה לפני כשבוע על חוף חדרה עם ילדיה ו-2 כלבים קשורים סיפרה: "הפך לסיוט להגיע לחוף לטיל עם הכלבים, כי כל הכלבים הלא קשורים רודפים אחרי הכלבים שלי, נובחים, מבהילים ילדים על החוף מבהילים אוכלוסיה בוגרת ומקימים מהומה של ממש.

"כבעלת כלבים אני אומרת, זה ממש לא לעניין ואנשים שמתנהגים כך הם חסרי התחשבות ואגואיסטים. אם יש לעיריה רכבי פיקוח, למרות שזה חוף לא מוכרז, הייתי מצפה שיגיעו ויחלקו כאן דו"חות. כפי שלמרות שזה לא חוף מוכרז הם מקפידים לפנות אשפה, ולשים שקיות אשפה, שיאכפו כאן גם את נושא הכלבים. הפקרות מה שהולך פה".

יש לציין שבחופי העיר לרבות פארק נחל חדרה, אופן ההתנהלות עם כלב במקומות רחצה, נסמכת על חוק עזר לחדרה (הסדרת מקומות רחצה) תשכ"ט 1969, רכב בעלי חיים וכלב. על פי סעיף 9 ב' לחוק העזר הזה: " לא יביא אדם לשפת הים בעלי חיים וכן לא יביא כלב, אלא כשהוא רתום לשרשרת ומחסום לפיו."

מעיריית חדרה נמסר כי "בחוף לא מוכרז טוב יהיה אם לא יהיו כלבים משוטטים ובני אדם שמסכנים את חייהם ברחצה בחוף ללא מציל".