המשטרה הגישה כתב אישום נגד תושב חדרה, בעלה של עובדת בכירה בעירייה, בגין איומים על ראש העירייה צביקה גנדלמן ועל מנהלת לשכתו אורלי נגר, במהלך תקרית שאירעה בינואר 2018.

לפני כשנה טענה עובדת בכירה בעירייה, כי ראש העירייה גנדלמן צעק עליה במהלך שיחה שבה ביקשה שיפור בתנאי עבודתה, ובעקבות כך חוותה התקף חרדה. לטענתה, לאחר התקרית שהתה חודשים ארוכים בחופשת מחלה, והוכרה על ידי הביטוח הלאומי כנפגעת תאונת עבודה. לטענתה, גם כששבה לעבודה, הרגישה כי מתעלמים ממנה ואף מתעמרים בה, לדבריה.

בניין עיריית חדרה| צילום: אסף פרידמן

בסמוך לאירועים הללו הגיע בינואר 2018 בעלה של העובדת לבניין העירייה, תוך ניסיון לפגוש את גנדלמן ולפתור את המשבר שאליו נקלעה אשתו בעבודה. אולם משלא נענה בקשתו, סירב לעזוב את המקום ובעיריית חדרה אף הזמינו את המשטרה כדי לסייע ולהוציאו מהבניין. יש לציין, כי מדובר באדם המתנייד בכיסא גלגלים.

"בתאריך 9 בינואר 2018 בשעה 10:00 הגיע הנאשם לבניין העירייה וביקש לשוחח עם צביקה גנדלמן, ראש העירייה", נכתב בכתב האישום. "בהמשך, משנדחתה בקשתו, החל הנאשם להתפרע ולאיים בפני הנוכחים על המתלונן (גנדלמן) בגופו ובחייו בכך שאמר 'הראש שלי בסכנה אם רוצים להוריד לי את הראש, אני לוקח את הראש של מי שרוצים להוריד לי', 'לקבר אלך יחד אתו, אני לוקח אותו יחד אתי', 'ככל שהוא יחמיר אתי כך אחמיר עם כל מי שמקורב לו' ו'ככל שישים את החבל על הצוואר שלי ושל אשתי, כך אני אלך אתו עד האש. לי כבר אין מה להפסיד'".

הנכה שרוע על הרצפה מתוך הסרטון (צילום מסך: מהרשת החברתית)

בכתב האישום נטען, כי כל זאת עשה הנאשם בכוונה להפחיד את המתלונן. עוד נטען, כי באותן הנסיבות איים הנאשם גם על מנהלת לשכת ראש העירייה, אורלי נגר, בפגיעה בגופה ובחייה, בכך שאמר לה: "אני אטפל באחד אחד כאן", "אפגע בך ובראש העיר" ו"את הנשימה האחרונה שלי אני אגמור פה עם ראש העיר ואורלי נגר".

סניגורו של הבעל, עו"ד ליאור בנימין: "אני נדהם לראות שמשטרת ישראל החליטה להגיש כתב אישום נגד הבעל. מדובר באזרח נכה 100 אחוז המרותק לכיסא גלגלים, שמגיע לעירייה לקבל מידע על זכויותיו השונות, והכניסה נמנעת ממנו, למרות שלא היה קיים שום צו הרחקה נגדו, והמשטרה מחליטה להגיש דווקא נגדו כתב אישום. מדובר באדם מלח הארץ, נורמטיבי לחלוטין ושלא דבק בו רבב, והוא אמור למצוא את עצמו על דוכן הנאשמים בבית משפט. אפעל לזיכויו המלא של מרשי בדין".