החייל אולג במדי צה"ל. צילום מסך: מהרשת החברתית

תושבי חדרה מגלים סולידריות חברתית: פוסט של חייל בודד מחדרה הביא המונים לתרום לו מוצרי חשמל, אוכל ועוד מוצרים רבים בעקבות הודעה אחת קטנה בה חשף כי הוא חייל בודד שנזקק לסיוע.

החייל, אולג, פרסם בסוף השבוע האחרון הודעה בפורומים החדרתיים: "שלום חברים. אני חייל בודד המתגורר בחדרה. אם יש דברים שאתם לא זקוקים להם כמו מיטה, מזרן, ארון ועוד.. כל דבר יעזור, אני זקוק לכל דבר קטן".

הפוסט שלו הפך לפופולרי בצורה חריגה. מאות אנשים התייחסו לדברים ומאות אחרים החליטו לתרום לו.

התגובות כאמור, לא איחרו לבוא. "אני שינשינית בעיר וקיבלתי מספר של מישהי שבדיוק עוברת דירה ומביאה את כל הדברים שיש לה תבדוק איתה", כתבה לו נטלי. התושבת שירלי כתבה: "אשמח לעשות לך קניות לחג".

הפוסט של החייל ברשת. עשרות תרומות | צילום מסך

התושב אדיס ציין: "יש לי מקרר ומכונת כביסה, שלחתי לך הודעה בפרטי". התושבת אנה הוסיפה: "אם אתה זקוק לכריים גז אתה מוזמן לבוא לקחת".

וזה לא נעצר פה. התושבים וקוראי הדברים הציעו קניות, אוכל, מצעים, מיקרוגל, מזרן זוגי, מייבש כביסה, טלוויזיה, שידה, סלון עץ, ארוחות שישי והרשימה עוד ארוכה מאוד.

הדס חדד התפלאה מההירתמות למען החייל וכתבה: "איזה יופי, עם ישראל בתפארתו. אם בא לך לפעמים ארוחת צהריים טובה וחמה עם משפחתנו, מוזמן בשמחה ובכייף, אנחנו מהאזור".

גם החייל אולג עצמו היה נרגש מההירתמות. "המון תודה על התמיכה והעזרה", כתב, "מדהים לראות כל כך הרבה אנשים עם כל כך הרבה אהבה. עשיתם לי את היום. חשוב לציין שיש לי משפחה מלווה שאני אוכל אצלם כל הארוחות המשפחתיות והחגים, המון תודה".