המשטרה עצרה בתום חקירה סמויה כנופיה המונה 14 פורצים מאזור חיפה והגישה נגדם כתבי אישום חמורים, לאחר שביצעו סדרת פריצות ליישובים וערים באיזור חיפה וחדרה.

החקירה הסמויה אחר הכנופייה התנהלה מספר חודשים על ידי היחידה המרכזית של מחוז חוף, הכוללת תצפיות, מעקבים והפעלת אמצעים טכנולוגים מתקדמים. בסיום הפעילות הצליחה המשטרה לחשוף ולעצור כנופיה של פורצים המונה 14 חשודים שפעלו על פי החשד ברחבי מחוז חוף ומחוצה לו לאורך תקופה ארוכה.

כנופיית הגנבים בפעולה | צילום: דוברות המשטרה

תחילת הסיפור לפני מספר שבועות, כאשר חוקרי ימ"ר חוף זיהו במסגרת ניתוח מאפייני הפשיעה בתחומי המחוז, קווי דמיון בין מספר רב של התפרצויות בתקופה האחרונה, הן בשיטה והן במאפייני הסחורה שנגנבה בהיקף של מאות אלפי שקלים.

חוקרי הימ"ר החלו ללקט את התלונות והממצאים שהתקבלו בזירות ההתפרצות בתחומי המחוז, לרבות באזור חיפה והקריות, חדרה, נהריה ופרדס חנה ובתום פעילות מבצעית, נעצרו לפני כשבועיים בשעת מעשה חלק מחברי הכנופיה בזמן התפרצות לבית עסק בחדרה, עם הרכוש הגנוב וכשכלי הפריצה ברשותם.

כאמור, עם מעצרם של ארבעת החשודים הראשונים, התפתחה והתרחבה החקירה, במהלכה עצרו חוקרי הימ"ר וחקרו 14 חשודים (מרביתם בשנות ה-20-30 לחייהם), תוך איסוף ראיות הקושרות את החשודים למיוחס להם, בדגש על ראש הכנופיה בן 27, אשר פעל על פי החשד בתחכום, כאשר שלח והפעיל בכל התפרצות הרכב אחר של חברים מהכנופיה, כולל שני קטינים (בני 17) ואף את בת זוגתו בת ה-21.

יחידת התביעות של מחוז חוף הגישה עד כה לבית המשפט השלום קריות, כתבי אישום כנגד שמונה מהחשודים ובקשה למעצר עד תום הליכים ובהמשך יוגשו כנגד שאר חברי הכנופיה, כל אחד על פי חלקו בפרשיה.

כנופיית הגנבים בפעולה | צילום: דוברות המשטרה