אסא צבי מאוכזב. במשך תקופה ארוכה, הוא ושכניו ציפו לשדרוג ופיתוח הרחובות בהם הם מתגוררים, לשם, זכוכית והחלמיש.  הרחובות הללו, סבלו קשות מהשיטפונות שפקדו את חדרה שנה שעברה ולפני בערך  כ8 חודשים החלו עבודות הפיתוח של הרחובות, אך לצבי יש מספר הערות אותם ניסה להעביר לעירייה ואף שלח מכתבים בנושא, אך עד עתה לא חל שינוי וצבי, אף החליט לצלם ולערוך בעצמו  סרטון שידגים את הבעיה.

טענות לגבי מיקום האדניות. צילום: צבי אסא

צבי טוען שהליקויים קשורים לכך שעבודת הקבלן לא הושלמה עד תום ולא נעשתה התייעצות בנושא עם התושבים שגרים ברחובות הללו. במכתב ששלח לבכירי העירייה בסוף נובמבר הוא מפרט את הליקויים בהם: אדניות הרחוב הקטנות שהביאו חוסמות גישה לבתים וגורמות לאי יכולת לחנייה רחבה  אף אינן בטיחותיות, עקב סכנת פגיעת רכבים והוא נדרש לבטל את כל האדניות הקטנות וכמו כן  מיקום האדניות גרם  לגישה לא נוחה לכניסת משאיות האשפה עקב הצרת הכביש.

בעקבות נזקי הגשמים משנה שעברה, מלין צבי גם על  נושא הניקוז ברחובות, הוא טוען שגובה הכביש ההולנדי מעל פני גובה חצרות הבתים הגורם לכליאת המים בחצרות וגם הביובים לא נבדקו או נוקו -ונדרש לעשות טיפול מעמיק ולא קוסמטיקה הכולל רכישת משאבות כמענה להצפות החוזרות בכל שנה ושנה וזה עדיין טרם טופל. ולבסוף  נדרש גם להוסיף עמודי תאורה להארת הרחוב בשעות החשכה.

צבי מסכם את טענותיו בכך שהטיפול בבעיית הרחובות מתמשך מזה מספר שנים ועד שסוף סוף הוחלט לטפל בהם, אז עושים זאת בצורה לא  יסודית שתגרום  לנזקים כספיים גדולים יותר בעתיד מכיסם של האזרחים וחבל. 

במהלך חודש דצמבר קיבל צבי, את תגובת מחלקת אגף תלונות ופנויות הציבור, ובו נכתב לו שכל פנייה מטופלת במקום על ידי הצוות של המחלקה ושל החברה המפתחת, במידה ודבר מה אינו מטופל ניתן לפנות אל המחלקה בפירוט העניין, לא מוכר הנושא שלא קיבל מענה ואף על פי כך לא מתכננים רחוב בהתייעצות עם תושבי הרחוב אלא עם גורמי המקצוע.

בנוסף פרויקט השיפוץ הינו נופי ותנועתי בלבד, ניקוז ותאורת הרחוב אינם חלק מתכולת הפרויקט ובוצעו עוד בשלב הביצוע הקודם. האדניות הינם גורם ממתן תנועה, אלמנט נופי ואזור לחלחול מי נגר ובמיקומים שנחסמו גישות  לבתים האדניות הוסטו ויש עבירות לרכבי פינוי אשפה והיכן שישנה בעיית ניקוז במגרשים אל הרחוב ניתנו פתרונות מקומיים. לסיכום טרם הושלמו העבודות  אמנם היו עיכובים בפרויקט מכל מיני סיבות, אמורים לסיים ביצוע עד סוף השנה.

השיפוץ והניקוז לא הושלם. צילום צבי אסא

מאז שקיבל את המכתב, טוען צבי שלא חל כל שינוי למרות שנכתב לו שאמורים לסיים עד סוף שנה, כמו כן, טוען שניסה לתאם פגישה כדי להסביר לאחראים על חברה המבצעת את השינויים אך גם זה לא צלח ולכן החליט לצלם ולערוך סרטון כדי להמחיש את הבעיות כפי שהוא ושכניו רואים זאת.

מעיריית חדרה נמסר: "העבודות מבוצעות על-ידי חברת "מבני תעשייה" כשלב ב' במסגרת הסכם פיתוח, וזאת לאחר שלב א' שבוצע לפני מספר שנים. העבודות טרם הושלמו, וכמובן שכל הליקויים יתוקנו בטרם מסירת הרחוב לאחזקת העירייה. 

"האדניות ברחוב בטיחותיות על-פי כל התקנים, ואין חסימה של גישה לבתים או חניות. כמו כן, הרחוב מתוכנן עם גישה למשאיות אשפה. בנוסף, בכל מקום שהייתה בעיה בין גובה הכביש לגובה החצרות נמצאו פתרונות, ומאז לא הובאה לידיעת העירייה בעיה נוספת.

"לגבי הביוב יצוין כי הטיפול במערכות הביוב אינו חלק מהפרויקט אלא בתחומי האחריות של תאגיד "מי חדרה". לגבי הניקוז, בוצע ניקוי וטיפול בתוואי הקיים של הניקוז אשר הותקן כבר בשלב א' של הפרויקט לפני מספר שנים. כמו כן, נרכשו משאבות עבור אגף שפ"ע כאמצעי כוננות לאירועי הצפה. הפרויקט המבוצע כיום אינו כולל שינוי בעמודי התאורה, היות ועמודי התאורה הוצבו כבר בשלב א' לפני מספר שנים. במידה וישנה בעיה ספציפית ניתן לפנות למחלקת תאורה.

"לגבי הטענה שהתושב ביקש פגישה ולא נענה. עובדי מחלקת תשתיות נוהגים לצאת לשטח ולהיפגש עם תושבים. במחלקה לא מוכרת בקשתו של התושב לתיאום פגישה שלא נענתה, והוא מוזמן ליצור קשר עם המחלקה בדוא"ל או בטלפון, וכן בשעות הקבלה הקבועות במחלקה".