איש העסקים החדרתי סמי לוי, שבעברו שימש גם סגן ראש עירייה, ימשיך להיות מורחק מעיריית חדרה עוד לחודשיים. כך נקבע בדיון שהתקיים ב-30 באוגוסט בבית משפט השלום בראשון לציון, בפני השופטת אדנקו סבחת-חיימוביץ'.

לוי, שנעצר בתחילת יוני עם ראש העירייה, צביקה גנדלמן ואחרים, הורחק ל-45 יום מהעירייה. הוא  חשוד במתן שוחד בחירות לגנדלמן, כשעל פי החשד, גנדלמן קידם בעבור לוי כל מיני אינטרסים, כדי שזה יתמוך בו בבחירות לראשות העירייה.

בראשית הדיון שהתקיים לפני כשבוע הוגש על ידי נציגי המדינה דוח סודי לשופטת, עם בקשה לאפשר המשך הרחקתו של לוי עד למיצוי החקירה: "התקופה שאנו מבקשים קצרה ומידתית. גם לראש העירייה יש איסור עיסוק בכל מיני ועדות בנייה", הסבירו נציגי המדינה, רב פקד אורי אביסר ורפ"ק זאב חכים.

סמי לוי (צילום: לירן טטרו)

"כרגע טובת החקירה מחייבת את הרחקתו של סמי לוי מהעירייה וממוסדותיה. לוי, עם כל הכבוד, בניגוד לראש העירייה, אינו עובד עירייה ואינו עובד ציבור", הסבירו השניים, והוסיפו כי "פרנסתו של לוי לא נפגעת, אין לו צורך ממשי להגיע לעירייה כדי להמשיך להרוויח את מטה לחמו. אזכיר כי בעבר היה בכיר בעירייה.

"העברות המיוחסות לו בוצעו תוך הגעה לעירייה ויצירת קשר עם אנשים בעירייה. הוא פעל בעירייה כבשלו. כאן אנו מבקשים לאפשר לנו למצות את החקירה, ולמנוע ממנו להגיע אל המחלקות שאליהן היה מגיע ועושה בהן כבשלו, כך עולה מהחקירה"

בהחלטתה קבעה השופטת, כי לוי ימשיך להיות מורחק מהעירייה ומגופיה עד ל-7/10/18, כשאם יבקשו נציגי המדינה המשך הרחקה, יהיה עליהם להציג את החומר המצדיק זאת. "דברים אלה נאמרים גם בשים לב שביכולתו של החשוד להיעזר באחרים, בדברים שמצריכים הגעה לאותם המקומות", נימקה השופטת סבחת-חיימוביץ' את החלטתה.

לוי מסר בתגובה: "מבחינתנו אין בעיה, כי גם ככה המוסדות סגורים בחודש הזה, בגלל החגים, ככה שזה לא בעיה".