מתוך הוידאו של מצלמות האבטחה

האם המאבטח הותקף בחוף כפר הים על ידי מספר בני משפחה או שהוא למעשה זה שהתחיל את התקיפה באירוע? השבוע הבאנו באופן בלעדי את הסיפור שהתרחש בחוף בסוף השבוע שעבר. אך כעת, וידאו חדש שהגיע לידי "מיינט חדרה", חושף את הדקות שלפני התקרה ואת ההתחלה שלה.

כפי שפרסמנו לראשונה, האירוע התחיל כאשר המאבטח העובד בכפר הים ביקש מאחד מבני המשפחה אשר ישבו במסעדה סמוכה להזיז רכב שחסם את אחד משערי הכניסה לכפר הים. בין הצדדים התפתח דין ודברים שגלש במהירות לאלימות.

המולה בכפר הים | צילום: שירות מיינט

ואולם מי החל את האלימות? על פי הוידאו ממצלמות האבטחה במקום, בין המאבטח, שביקש ממשפחה להזיז רכב שחור בכניסה למתחם, לבן אחד מבני המשפחה, החל דין ודברים קשה אשר הלהיט את הרוחות. כאשר אחד מבני המשפחה התקרב אל המאבטח, זה הדף אותו אך מיד החל להלום בו, לכאורה על פי מה שנראה בסרטון.

ההמשך ידוע. במקום התפתחה קטטה כשעוד אנשים מצרפים אליה, כשגם המאבטח חוטף מהלומות קשות.

בעוד עורך דינו של התושב טוען כי המצלמות מראות בבירור כי המאבטח החל באלימות, טוען עורך דינו של המאבטח כי "נ' בחר יחד עם מקורביו לאיים ולתקוף את מרשי אשר חש מאוים בסיטואציה שנוצרה ועל כן הגיב כפי שמתועד בסרטון. המדובר באירוע חמור בו הותקף איש אבטחה מוסמך כחוק על ידי מספר רב של אנשים אשר אחזו בו ולמעשה אפשרו למעורבים האחרים לחבוט ולבעוט בו באופן חופשי".

כעבור מספר דקות מתחילת האירוע הגיעו לחוף כפר הים ניידות משטרה ונלקחו עדויות מאנשים אשר שהו במקום. כשעתיים לאחר האירוע כבר בוצע המעצר הראשון של חשוד בתקיפה, אך הדברים התהפכו בעקבות ממצאים חדשים.

עו"ד נחמי פיינבלט המייצג את נ' שהיה החשוד בתיק "כפר הים" מצא סרטון אותנטי ממצלמת אבטחה - שתיעדה את כל האירוע מתחילתו ועד סופו. 

עו"ד נחמי פיינבלט | צילום: שירות מיינט

"ה'מאבטח' בכפר הים נתן למרשי לא פחות מ 10 אגרופים עד שמרשי התאושש והתחיל להגיב", אמר פיינבלט. "המשטרה ציינה בפניי כי עצרה לחקירה את המאבטח בעקבות הסרטון שמסרתי להם. לטעמי כנגד המאבטח יוגש כתב אישום".

עו"ד שי שקד, סנגורו של המאבטח, מסר בתגובה לכתבה: "מרשי מכחיש כי הוא שהתחיל את אירוע האלימות במקרה זה. אילו נ' היה שועה להוראותיו של מרשי ומזיז את מכוניתו, הרי שהאירוע לא היה מתרחש כלל. לצערו של דבר, בחר נ' יחד עם מקורביו לאיים ולתקוף את מרשי אשר חש מאוים בסיטואציה שנוצרה ועל כן הגיב כפי שמתועד בסרטון. המדובר באירוע חמור בו הותקף איש אבטחה מוסמך כחוק על ידי מספר רב של אנשים אשר אחזו בו ולמעשה אפשרו למעורבים האחרים לחבוט ולבעוט בו באופן חופשי.

עורך הדין שי שקד | צילום: פרטי

"בהמשך האירוע קרה דבר חמור עוד יותר כאשר מרשי נכנס לתא שירותים כדי להתאושש מהמכות שספג, נכנסו אחריו מספר מעורבים והמשיכו להכות בו באגרופים וכל זאת על רקע היותו ערבי. לא בכדי מרשי הובהל לביה"ח לצורך קבלת טיפול רפואי ואילו נ' נעצר ע"י המשטרה. בניגוד לנטען ע"י סנגורו של נ', מרשי לא נעצר אלא זומן לחקירה ושוחרר לאחר זמן קצר. אנו סומכים על משטרת ישראל שתדאג למצות את מלוא חומרת הדין עם כל המעורבים בתקיפת המאבטח...". 

החקירה נמצאת בעיצומה. 

בלאגן בכפר הים | צילום: שירות מיינט