כחלון עם בן חיים | צילום:  מרים אלסטר, פלאש 90

האם יש תקווה ושדה התעופה המיועד לעבור לחדרה חוזר לבחינה מחודשת? לאחר פגישה עם ראשי סיעת ''העיר של כולנו'' מחדרה, הודיע שר האוצר משה כחלון על הקפאת התוכנית להקמת שדה התעופה בעיר חדרה, שעוררה ביקורת רבה בקרב תושבי העיר.

על פי מידע שהגיע הערב ל"מיינט חדרה", שר האוצר משה כחלון פועל להחזיר את ההחלטה אל הועדה כשהפעם חדרה לא תהיה החלופה המועדפת כפי שהייתה בחודשים האחרונים. הודעה ברוח הדברים הועברה ללשכת ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן, שברך על הבשורה.

יו"ר "העיר של כולנו" ניר בן חיים אמר הערב: "שר האוצר כחלון הוכיח שהוא קשוב לרחשי הציבור. זהו צעד חשוב אבל לא נקבל פחות מביטול התוכנית באופן סופי".

כזכור, תושבים בעיר בצוותא עם העירייה החליטו להיאבק נגד ההחלטה שהושגה לפני פחות מחודש לפיה שדה התעופה יועתק בעתיד לחדרה מזרח. התושבים מחו וכך גם העירייה, ועל משרדי הממשלה הופעלו לחצים לשנות את ההחלטה.

הבשורה הנוכחית מגיעה לאחר פגישה מיוחדת שערכו אמש (ג) חברי סיעת ''העיר של כולנו'' בחדרה בראשות ניר בן חיים עם שר האוצר משה כחלון, הודיע השר על הקפאת התוכנית להקמת שדה התעופה בחדרה, שגרר התנגדות עזה מצד תושבי חדרה וזאת עד להודעה חדשה.

צילום וידאו: רפי נחוסי

''נפגשתי עם החברים בנושא שדה התעופה בחדרה, אני באופן עקרוני ביקשתי להחזיר לוועדה לדיון נוסף את כל נושא התעופה בארץ וגם את חדרה בתוך זה, ואני מניח שבימים הקרובים, אנחנו נמשיך בדיונים - כרגע המצב מוקפא עד להודעה חדשה'', אמר כחלון.

יו''ר סיעת ''העיר של כולנו'' בחדרה, ניר בן חיים אמר כי ''אני מברך את שר האוצר משה כחלון אשר קשוב תמיד לעם ישראל בכלל ולתושבי חדרה בפרט. אסור להתבלבל המאבק חייב להימשך בכול הכוח עד לניצחון בדמות ביטול מוחלט של התוכנית. המאבק שלנו חוצה מפלגות והוא מחוץ לוויכוח במערכת הבחירות. כולם מסכימים שאסור חדרה תהפוך למגרש החניה האחורי של המדינה".