השיטור ימי בכנרת חילצו בסוף השבוע מבקרים שבילו באגם, שהיו בסכנת חיים או במצוקה לאחר שנסחפו על גבי אמצעים מתנפחים למרחק רב מקו החוף מבלי יכולת לחזור וללא אמצעי הצלה.

כך למשל גבר (50, חדרה) נסחף על גבי אבוב למרחק של כ-800 מטרים מקו החוף. הוא אותר ונמשה על ידי ספינת שיטור ימי.

במקרים אחרים 2 גברים (30,40 ראשל"צ) נסחפו על גבי סירת גומי למרחק של כ-600 מטרים מקו החוף. הם אותרו ונגררו על ידי ספינת שיטור ימי.

חילוץ של השיטור הימי בכנרת | צילום: דוברות המשטרה צפון

במקרה נוסף בסוף השבוע, גבר (30) נסחף על גבי אבוב למרחק של כ-100 מטרים מקו החוף,אותר על ידי ספינת שיטור ימי ולווה עד חזרתו לחוף.

"המטרה המרכזית בפעילות שוטרי משטרת ישראל במרחב הימי הינה הצלת חיים והגשת עזרה בעת מצוקה, משימה המבוצעת מדי יום בנוסף לפיקוח ואכיפת החוק להגנה על שלומו וביטחונו של ציבור המבקרים בכנרת", אמרו במשטרה. 

"ההמלצות וההנחיות שאנחנו מעבירים לציבור הינם תולדה של ניסיון מצטבר ממאות אירועי הצלה וחילוץ וחלקם מאירועים שלצערנו הסתיימו באובדן חיי אדם.מרצף האירועים שכמעט והסתיימו באסון בחודש האחרון עולה שחלק מהציבור אינו נשמע להמלצות ונקלע למצב מסכן חיים.משמעת ואחריות אישית מצילות חיים" כך נמסר מהמשטרה.

בשיטור הימי מדגישים לציבור:

🔹יש לגלות אחריות אישית להיכנס למים בחופים מוכרזים בלבד ובשעות פעילות שירותי ההצלה.

🔹 אין להיכנס לעומק המים עקב סכנת היסחפות.

🔹 אין להכנס למים על גבי אמצעי ציפה :אבובים ,סירות גומי או מזרוני ים עקב סכנת היסחפות.

🔹 מומלץ להשאיר בחוף חבר צופה עם טלפון למקרה של מצוקה.

🔹 ככלל, רצוי לא להיכנס למים לבד (בדגש על ילדים קטנים) אלא בלוויית אדם נוסף.

🔹 לעוסקים בספורט ימי (גלשנים, מצנחים,אופנועים וכו') - במשך הפעילות יש להיות חגורים בחגורת הצלה.

🔹 למפליגים באגם הכנרת - יש להצטייד בטלפון נייד בשהייה ממושכת ובכל בעיה או סכנה יש לדווח בהקדם האפשרי למוקד 100 של המשטרה.