שדה התעופה בהרצליה | צילום: יוגב עמרני

רק היום התקיים הדיון בות"ל בירושלים בנושא אתר החלופה לשדה התעופה בהרצליה, והערב (30.7), הוציאה לשכתו של ראש המועצה לב השרון הודעה לתושביה - כי החלופה שנבחרה היא חדרה מזרח.  מדובר בבשורה קשה לתושבי חדרה, שחלקם נאבקו לאחרונה בחלופה המובילה - שנבחרה בעירם.

מדובר בחלופה הנבחרת להקמת שדה תעופה אזרחי. שתי החלופות הנוספות היו מושב עין ורד, שייך למועצת לב השרון, ומושב בית הלוי, השייך למועצה האזורית עמק חפר.

את חדרה ייצגו בדיון סגנית ראש העירייה חדוה יחזקאלי ומהנדס העיר, ואילו את המועצה האיזורית מנשה ייצג ראש המועצה אילן שדה.

מעיריית חדרה נמסר הערב כי "המחאה לא עזרה - יוצאים למאבק משותף. חדרה נבחרה כיעד מועדף להקמת שדה תעופה במזרח העיר, זאת לאחר שבישיבה היום הביעו נציגי עיריית חדרה ומועצה אזורית מנשה התנגדות נחרצת.

עמיר ריטוב עם מפגינים מחדרה, מחוץ לדיון היום | צילום: פרטי

"לישיבה הגיעו גם כמה עשרות תושבים שהביעו את מחאתם והתנגדותם אולם בסופה של הישיבה נערכה הצבעה בה הצביעו 7 חברי ועדה בעד הקמת השדה בחדרה ו-3 התנגדו. עם תום הישיבה שוחחו ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן וראש מועצת מנשה אילן שדה והחליטו על הקמת מטה פעולה משותף, שיפעל בכל האמצעים לביטול ההחלטה". 

עוד נכחו בישיבה היום ראש מועצת לב השרון, עמיר ריטוב וראש מועצת חוף השרון, אלי ברכה. נציגי חדרה ומנשה מחו בדיון על עצם התהליך וטענו כי קיבלו את החומר באיחור וכמובן התנגדו למיקום שנקבע.

עמיר ריטוב אמר הערב: "אני שמח שהאיום של שדה תעופה הוסר מיישובי לב השרון".