אקו פארק (צילום איתמר רותם)

נ' תושבת שכונת הפארק בחדרה, הגיעה לפני מספר ימים אל האקו פארק לטייל עם ילדיה בשעות הערב.

בשלב מסויים, בסמוך לאזור האגם לצד שביל האספלט, הלכו הילדים לשחק בדשא לצד האגם שנראה כשלולית קטנה ולא מזיקה. כשהגיע הילד בן השנתיים וחצי אל מפתן האגם הוא מעד ונפל לעומקה. 

מתברר שמדובר בשלולית בעומק של כחצי מטר שללא התערבותה המהירה של אמו שרצה להוציא אותו מהמים, הפעוט יכול היה לטבוע והאירוע היה מסתיים באסון.

יום לאחר מכן, חזרה האם לפארק והפעם עם סרגל מדידה. 49 ס"מ של עומק המים מדדה נ' והלכה ישירות אל משרדי הנהלת הפארק כדי להרתיע על הסכנה ולהתלונן מדוע אין שם גדר שלא תאפשר או תרתיע ילדים לשחק במקום.

השילוט באקו פארק | צילום: דוברות עיריית חדרה

לטענת נ' אמר לה הפקח שזו האחריות של ההורים לשמור על הילדים בפארק ולמרת זאת, הם כבר התריעו שצריך לשים גדר, אך כלום לא קרה.

נ' לא ויתרה והתקשרה למוקד העירוני 106. פנייתה התקבלה ונרשמה, אך שלושה ימים אחרי ועדיין לא נוצר הקשר כדי לשמוע כיצד והאם תטופל תלונתה.

האם ישבה וכתבה פוסט מתריע וכועס על המקרה וביקשה לשתף אותו כדי להביא את סכנת השלולית העמוקה גם לידיעת הורים אחרים שמטיילים שם עם ילדיהם.  בסופו של הפוסט כך כתבה:

"פה נשאלת השאלה למה הורים צריכים להגיע לפארק שעשועים שבנוי לילדים ולא לדעת האם זה בטוח? למה בנו בתוך הפארק, פארק קטן לכלבים עם שני גדרות ולא שמו גדר ליד ה"שלולית" ? למה לעשות תמיד חצי עבודה?"

מעיריית חדרה נמסר: "הפארק עומד בכל דרישות הבטיחות עם אישורים מכל הגורמים. כמו כן, יש שילוט במקום".