הצב שחולץ | צילום: אלכס שלטון

בתחילת השבוע (22.7) בשעות הצהריים, ראו החובש אלכס שלטון והמציל אילן גואטה שישבו יחדיו בסוכת ההצלה, שני אנשים מנפנפים לעברם מאזור המים הרדודים.

הם ניגשו אליהם ואז התברר כי צב ים קטנטן מפרפר ובקושי מצליך לשחות לאחר שהסתבך עם פסולת של שקית ניילון וחוטי ניילון שהקיפו את כל גופו ונתפסו סביבו חזק, ככל כנראה במאבקו להשתחרר מהם.  

"דבר ראשון התקשרנו לרשות הטבע והגנים, הצבים הם באחריות שלהם ורצינו שיגיע פקח", מספר אלכס. "אחרי שלא הייתה תשובה החלטנו לטפל בצב לפני שיהיה מאוחר מדי. אילן המציל החזיק אותו, ואני לאט לאט ובעדינות, התחלתי לגזור מסביבו את כל פסולת הניילון שהוא הסתבך בה, לאחר מספר דקות, הוא כבר היה חופשי".

סקרנים החלו להתאסף ולראות כיצד אלכס ואילן עובדים כדי לשחרר את הצב ובתום התהליך נתן אילן המציל את הצב לאחד הילדים כדי שיחזיר אותו בעדינות אל הים. מיד  שחזר הצב הקטן למים, הוא החל לשחות חזרה אל עבר המעמקים.

"זה רק מוכיח עד כמה מסוכן זה להשליך פסולת לים", חותם אלכס. "עכשיו זו תקופת הרבייה של הצבים, מדי פעם אנחנו מוצאים עקבות של צב על הבוקר ובור מלא ביצים שהוטלו בו בלילה.

"בזמן האחרון מצאנו  לדעתי יותר ממאתיים ביצים באזור חוף אולגה. כך שאם מצאתם צב או ביצים, אז ישר תעדכנו את המציל, הוא כבר ידע איך להגן עליו , אם זה להזעיק את הפקח של רשות הטבע והגנים שייקח את הביצים  או לחלץ צב שהסתבך בפסולת בים לפני שייטבע". 

הצב שחולץ | צילום: אלכס שלטון