הכיתות יוסבו לגנים | צילום: רויטל גל

שבוע לאחר שנשלחה הודעת sms להורים בשכונת הפארק, המודיעה להם שילדיהם ישובצו לגנים זמניים מחוץ לשכונה בקומה השנייה של מרכז "פנאי העיר" בבית אליעזר - המצב קרוב לפתרון.

ועד שכונת הפארק, יחד עם נציגי הורים מהגנים, הביע התנגדות חריפה למהלך וכעת, בתיווכו של הרב בנצי נורדמן, הגנים הזמניים ייפתחו בבית הספר מדעים ויהדות הנמצא בשכונה.

יום למחרת הודעת השיבוץ במבנה בבית אליעזר, נפגשו נציגי הועד ונציגי הורי הילדים עם מנהלת אגף החינוך בעירייה, סיגלית איצקוביץ, והודיעו לה שהם אינם מקבלים את הפתרון שהוצע מפאת המרחק והבטיחות של המבנה בקומה השנייה, שאינו מתאים לאכלס גני ילדים.

במהלך 24 השעות שלאחר הפגישה, העלו נציגי הועד וההורים מספר מיקומים אחרים כאופציות להכשרת הגנים הזמניים (עד אשר ייבנו בעתיד  גני הקבע בשכונה). אחד הרעיונות שעלו היה בבית הספר מדעים ויהדות הנמצא בשכונת הפארק.

הכיתות יוסבו לגנים | צילום: רויטל גל

עידן מורד, יו"ר הועד שכונת הפארק, מספר על השתלשלות האירועים: "פנינו אל הרב בנצי נורדמן, שהוא מייסד ויו"ר מרכז החינוך מדעים ויהדות, קבענו איתו סיור והלכנו לראות את המקום.  

"במהלך הסיור הציע לנו הרב נורדמן שנקבל את הכיתות של החטיבה לטובת גני ילדים. מדובר בכיתות שהן על הקרקע וללא מדרגות ולכן קיבלנו את הרעיון, פנינו לעירייה ובעזרתו הרבה של הרב נורדמן וגם בעזרתו של רומן גישר, הפתרון התקבל ובסופו של דבר, את הכיתות הללו, עד הראשון בספטמבר, צריך להכשיר ולהכין בהיבטים לוגיסטיים ובטיחותיים עבור אכלוס גני הילדים".