בקומה השנייה אמורים לקום גני הילדים | צילום עידן מורד

הורים בשכונת הפארק הופתעו לקבל  אתמול (ב') הודעה לסלולרי בה נאמר שילדיהם ישובצו לגן מחוץ לשכונה. מיקום הגן החדש התגלה כי יהיה במרכז "פנאי העיר" בבית אליעזר ברחוב השיזף.

בעירייה מתכננים להסב את הקומה השנייה במבנה ל-3 גני ילדים זמניים, עד אשר ייבנו גני קבע בשכונת הפארק. מועד הפארק הודיעו שהם לא יקבלו את מתווה הגנים במתכונת שהוצעה ומצביעים על שורה של בעיות וליקויים הקיימים במקום. ההורים אף מוחים על אי שיתופם מצד העירייה בלוח הזמנים העתידי לפתיחת גני הקבע.

עידן מורד, מועד שכונת הפארק, יחד עם עוד מספר נציגים של הורים מהשכונה, נפגשו הבוקר (3.7) בעיריית חדרה עם סיגלית איצקוביץ, מנהלת אגף החינוך ועם שמעון כלפון, סגן מנהל האגף והממונה על משאבי החינוך. בתום הפגישה יצא מורד כועס ומאוכזב מהבשורות אותם קיבלו.

"אחרי שעברנו את כל מסכת העינויים עם הבית ספר המכיל, שיבנה או לא יבנה בשכונה, מבלי שיעדכנו אותנו בדבר, אז שוב פעם לא שיתפו אותנו ולא עדכנו מראש את תושבי השכונה.

מבנה פנאי העיר שעתיד לשמש כגנים | צילום: רויטל גל

"יש לנו ביקורת גדולה על חוסר השקיפות מצד העירייה", מוסיף מורד. "פתאום, בהודעת SMS, קיבלנו מצב נתון שהילדים שלנו צריכים ללמוד מחוץ לשכונה במבנה שכלל לא מיועד לגני ילדים. מדובר בקומה השנייה במרכז הפנאי בבית אליעזר ברחוב השיזף. הקומה תחולק ל3 גנים, וזה אומר שיש לילדים מדרגות לטפס ולרדת, יש חלונות שצריך להקפיד שילדים לא יטפסו, יש רק חדר שירותים אחד, כי המקום לא יועד מראש לגנים.

"האפשרות למגרש המשחקים נמצאת רק למטה, באזור מצומצם שאינו מוכן. בנוסף, זה גם אומר שתשעים רכבים אמורים להגיע למקום כל בוקר וכל צהריים לאותו מקום, צפוי בלגן תעבורתי ועוד לא הזכרתי את כל נושא תקני הבטיחות שגן נזקק להם למשל בנושא החשמל ועוד".

מורד סוקר את המצב הנוכחי בשכונה ומודאג מהעתיד הקרוב: "כיום בשכונה יש לנו שמונה גנים, כולם מלאים. בעצם כל הילדים שהיו שם בשנה שעברה ימשיכו, הבעיה היא עם הילדים בגילאי 3-4 שהולכים לראשונה לגן.

מבנה פנאי העיר בבית אליעזר | צילום עידן מורד

"אין להם מקום ואנחנו צריכים כרגע בדחיפות בשכונה עוד 3 גנים ובשנה הבאה עוד גנים, כי השכונה רק גדלה ומתפתחת עם זוגות צעירים שמגיעים. לא משתפים אותנו במידע, במקור היו אמורים לקום הגנים בשטח בית הכנסת, אבל אני לא רואה שום התקדמות שם, אז איפה הגנים אמורים לקום? אני לא יודע אם בכלל קיים לוח זמנים להקמת גני קבע".

מורד מסכם את מהלך הפגישה הבוקר בעירייה: "סיגלית אמרה לנו שזה מה יש וזה מה שביכולתם להעמיד, אבל כרגע העירייה לא יכולה להגיד לנו באופן ישיר האם המבנה בכלל בטיחותי- הוא לא עבר מבדקי בטיחות מותאמים. אז נכון סיגלית הבטיחה שהמקום יהיה בטיחותי ויעמוד בכל הסטנדרטים בנושא, אבל, מניסיון עבר, זה יצריך בדיקה גם מהצד שלנו".

"אנחנו בועד מבינים שמדובר בגזירה שצריך גם לדעת איך להתמודד איתה, למרות שזה לא אומר לרגע שאנחנו מקבלים אותה, אבל עם החוסר מודעות הזה אנחנו לא מוכנים לחיות, אי אפשר להתנהל ככה מול התושבים ומכאן מגיע התסכול הגדול וחוסר האמון בעירייה.

שכונת הפארק | צילום: איתמר רותם

"אנחנו מתנגדים לפתרון הזמני ונגיש ערעורים בהתאם. סיגלית אמרה שתעביר את ההתנגדות שלנו לבכירי העירייה, היא אמורה להיפגש עם מנכ"ל העירייה ולעדכן אותנו בתוצאות הפגישה. בכל-אופן הודעתי לסיגלית שאנחנו לא נעצור עד שלא נקבל פתרונות מקובלים, גם אם נצטרך להגיע עד שר החינוך".

פנינו לעיריית חדרה במספר שאלות בניהם אילו גני עירייה קיימים כיום בתוך שכונת הפארק וכמה ילדים הם יכולים להכיל, כמה ילדים בטווח גילאי הגן  מתגוררים כיום בשכונת הפארק, לאילו גני ילדים מחוץ לשכונה שובצו ילדי שכונת הפארק והאם צפויים להיפתח גני עירייה חדשים בשכונת הפארק, אם כן מתי הצפי ומה מיקומם בשכונה?

מעיריית חדרה נמסר: "בכל הקשור לנתונים ספציפיים הנך מוזמן לפנות לפניות הציבור בעיריית חדרה ולקבל את כל הפרטים על פי מחוק חופש המידע". 

פנינו עם השאלות אל מנהלת האגף פניות הציבור וחוק חופש המידע, יהודית אסולין, אךעד לסגירת הכתבה, לא נמסרו התשובות.