בשבוע שעבר פרסמנו כאן במיינט חדרה אודות מופע הפיס שעתיד להגיע לעיר במוצאי השבת הקרובה (7.7). מיד לאחר הפרסום החלו להגיע תלונות של תושבים כי "הכרטיסים אזלו" וזאת עוד לפני שבכלל יצאו למכירה.

מבדיקת "מיינט" עולה כי הכרטיסים למופע, שיתקיים באולם רנה שני בעיר, בעל 360 המקומות, אזלו זמן קצר לאחר התחלת הפרסום באתר מפעל הפיס.

בעמוד מפעל הפיס מצוי לוח ההופעות המלא של כל הארץ, כולל זה של חדרה, כאשר לחיצה על מופע מובילה לעמוד "פנאי העיר", אך שם כאמור – לא יצאה שום מודעה בנושא.

רותם כהן | צילום: יח"צ, מויקיפדיה

ל"מיינט חדרה" נודע כי על אף שבפיס הוציאו פרסום למופע של רותם כהן, לא היה כלל צורך להפיצו – שכן כל הכרטיסים נגמרו כאמור. הדבר גרם להתמרמרות גדולה בקרב חלק מהתושבים שרצו להגיע להופעה – ולא יוכלו לעשות כן.

"רותם כהן הוא ברמה קצת מעל לאומנים שהיו פה בשנים האחרונות ובקושי היו מביאים אנשים במיזם הפיס", אמר גורם בחדרה המכיר את הנושא. "הפעם האומן הצליח לעורר סקרנות אבל האולם צר מלהכיל את כל האנשים שרוצים לראות אותו".

בהמשך לכך, היו מי שהגידו את סאגת הכרטיסים עם רותם כהן כ"פארסה". "למה לא לעשות מופע כזה, המיועד לפריפריה ובמחיר נוח, במקום יותר גדול? 350 איש זה בהחלט לא מספיק, היו צריכים להקצות לפחות 1000 כרטיסים למופע מסובסד שכזה. רותם כהן מופיע בכל הארץ, הוא זמר מוכר ואהוב ועכשיו תושבי העיר לא יוכלו ליהנות ממנו".

ברשתות החברתיות כבר נכתבו השבוע הודעות כאילו הכרטיסים אזלו בעקבות מכירתם שלא על פי יעודם, דבר הנשלל מכל וכל על ידי הגורמים הרישמיים, ובהם 'פנאי העיר'.

רותם כהן בחדרה באתר מפעל הפיס. לא פורסם בעיר (צילום מסך)

בפנאי העיר אמרו כי "באולם רנה שני 350 מקומות בלבד. את הפרסום לאירוע עשה מפעל הפיס כאירוע ארצי, והכרטיסים נחטפו בתוך ימים ספורים, הדבר הגיוני מאוד בעיר של 100 אלף תושבים. זה קורה בכל אירועי בימות פיס בכל הארץ".

בדקנו מול עיריית חדרה מדוע לא היה אפשר להקצות מקום גדול יותר למופע מהסוג הזה. גורמים בעירייה מסרו כי השיקול הוא בעיקר כלכלי. "עלות של השכרת מופע ואישורו בסדר גודל כזה כמו למשל באקו-פארק או בפארק נחל חדרה מוערך במעל 100 אלף שקל וזה כמובן לא ריאלי. הפיס מתקצב את הזמר אבל איפה האבטחה וכל מה שמסביב?".

"בימות הפיס" הוא מיזם התרבות הגדול של מפעל הפיס בשיתוף הרשויות המקומיות. השנה הוא התרחב משמעותית ויוצא לדרך בימים אלה. מפעל הפיס יעניק במסגרת הפרויקט ל-200 רשויות ברחבי הארץ, במהלך החודשים יוני-דצמבר 2018, הזדמנות ליהנות ממופעי תרבות מבוקשים, תוך בחירת סוג המופע המתאים להם, מתוך היצע נרחב של 90 אמנים מהשורה הראשונה, כולל אמנים אהובים מהחברה הדתית והערבית.

למרבה האכזבה כאמור, מתברר כי בחדרה לא יצליחו כולם ליהנות מהמופע, והכל עקב חוסר תשומת לב להיענות לאומן שמגיע השנה.