תאונה ברחוב הגיבורים בחדרה (דיווחים בזמן אמת)
בפתיחת החופש הגדול, מפרסמת עמותת 'אור ירוק' את הנתון המדאיג הבא: חדרה נמצאת כיום במקום הראשון בישראל בהיפגעות ילדים עד גיל 14 בתאונות דרכים בחודשי הקיץ.

הניתוח של העמותה התבסס על נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה המצביעים כי 63 ילדים נפגעו בחדרה במהלך חודשי החופש הגדול (יוני-אוגוסט) בחמש השנים האחרונות (2013-2017). מדובר בממוצע של כ-13 ילדים שנפגעים בכל שנה בתקופת החופש הגדול.

הניתוח כלל רק ערים בהן יש מעל 50 אלף תושבים (בחדרה כ100 אלף) בתקופת חודשי הקיץ והחופש הגדול- יוני, יולי ואוגוסט. נתוני הבדיקה מתייחסים לילדים בטווח הגילאים 0-14. הבדיקה נערכה על פי ממוצע של חמש שנים (2013-2017) וכללה את נתוני ההיפגעות הילדים בחודשי הקיץ באופן כללי וגם בממוצע בכל חודש וביחס למספר הילדים המתגוררים בכל עיר.

הטבלה על פי בדיקת אור ירוק, בחודשי הקיץ של 2017

"החופש הגדול הוא תקופה שבה מספר הילדים הנפגעים בתאונות דרכים הוא הרב ביותר בשנה מאחר והילדים לא נמצאים במסגרת שתגונן עליהם ומבלים שעות רבות מחוץ לבית, בחלק מהמקרים ללא השגחת מבוגר ולכן הסיכון שלהם להיות מעורבים בתאונת דרכים הולך וגובר", אומר ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק.

"כדי שכל הילדים יעברו את החופשה בשלום, במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים חייבים לרתום את הרשויות המקומיות להתקנת פסי האטה שירסנו את מהירות נסיעת כלי הרכב, במקומות שבהם יש ריכוז גבוה של ילדים כמו פארקים וגנים ציבוריים. במקביל חייבים להגביר את ההסברה בקרב הנהגים לסכנות שהכביש מציב  בפניהם בעיקר בתקופת החופש, תקופה המרובה בנסיעות משפחתיות, בעייפות ובכבישים אדומים".