הרכב של משפחת קמין אחרי ההתנגשות | צילום: אלדד קמין

העבודות המתמשכות ברחוב עצמאות מביאות בתקופה האחרונה לסיטואציות מוזרות ואף מטרידות. בעקבות השדרוג, הוסבה התנועה בציר ראשי של שכונת בית אליעזר אל הרחובות הצדדים.

רחוב ההגנה, הוא אחד הרחובות הצדדים והצרים שתושביו סובלים בחודשים האחרונים מלחץ התנועה, אותו לחץ בשילוב עם חוסר ריכוז רגעי גם גורם לתאונות.

תאונה שכזו קרתה לרכבו וביתו של אלדד קמין, כשנהגת שעברה ברחוב נכנסה במהירות ברכבו החונה של אשתו ודחפה את הרכב לתוך גדר הבית שנסדקה מעוצמת המכה.

"כבר לפני חצי שנה, שסגרו את רחוב העצמאות ורחוב ההגנה הפך לדרך אלטרנטיבית, שמתי, אני בעצמי, שלטים בתחילת הרחוב וגם על עמוד חשמל ליד ביתי", מספר אלדד קמין ל"מיינט חדרה".

הרכב של משפחת קמין אחרי ההתנגשות | צילום: אלדד קמין

"בשלטים כתבתי, סעו לאט וילדים בכביש, וזה בעקבות שראיתי שאנשים נוסעים ברחוב הצר הזה במהירות מטורפת. התרעתי על כך גם בקבוצות הפייסבוק של השכונה, אבל לא עזר שום דבר. במקביל פניתי לאנשים בעירייה ולאנשים בועד השכונתי, כי לא רק מכוניות עוברות שם, גם משאיות ומערבלי בטון ומדובר ברחוב צר ללא מדרכות. לאשתי כבר גילחו את המראה מהרכב לפני חודשיים, גילחו ונסעו, לא השאירו פרטים".

"כשאני רואה שנהגים טסים ברחוב הזה, אני מנסה לסמן להם להאט" מסביר קמין ומוסיף: "והנה, לפני שבועיים, נהגת שכנראה לא שמה לב, הגיעה במהירות, נתקעה ברכב של אשתי שחנה, וגררה אותו פנימה ישירות לתוך גדר הבית שנשברה. צריך לנסוע מאוד מהר כדי לספק כזו עוצמה ואני רק חושב, מה היה קורה עם ילדים היו הולכים שם".

החשש של קמין הוא מתקופת החופש הגדול שמתחיל בעוד שבוע, אז ילדים קטנים יסתובבו הרבה יותר ברחובות ולא תמיד עם השגחה צמודה. התושב  מנסה להתריע מאסון באותם רחובות, במיוחד ההגנה ויגאל, רחובות צרים ללא מדרכות מוסדרות, אשר הפכו בעל כורחם לצירי תנועה מרכזיים בשכונה וזאת כל כל עוד רחוב העצמאות הראשי, לא נפתח לתנועה.

השיפוצים ברחוב העצמאות שהחלו בנובמבר היו מיועדים להסתיים תוך חצי שנה אך חצי שנה כבר חלפה ועדיין לא פורסם שום תאריך יעד לסיום. 

מהחברה הכלכלית נמסר: " עדיין אין תאריך לסיום השיפוץ ברחוב יפה נוף ועקב כל פתיחת רחוב העצמאות. נכון, היו עיכובים , גם בגלל הרמדאן,  אך אנו עובדים על זה במרץ."