הרמזור בחדרה (צילום: לירן טטרו)

רבים מתושבי חדרה והסביבה, אך לא רק, קיבלו בשנה וחצי האחרונות דוחות מהירות על שעברו את המהירות המותרת של 50 קמ"ש ברמזור בכניסה לחדרה – על כביש 4.

• קראו גם: "כנראה שמישהו החליט לעשות קופה על חשבון הנהגים"

לאחר מאבק לא פשוט שכלל התארגנות של רבים מהם, החליט בית המשפט בחיפה לדחות את הדיון בערעורים בנושא למועד אחר. הסיבה: המצלמות המדוברות מצויות בבדיקה בימים אלה ושאלת כשירותן מוטלת בספק. את הסיפור על הרמזור הבעייתי והבעיות שצצו למשטרת התנועה עמו פרסמנו לראשונה כאן ב"מיינט חדרה".

אחד הנפגעים, עמוס דדון, סיפר השבוע: "ב-7/9/17, כמו רעם ביום בהיר, נחתו בביתי 9 דוחות תנועה ממצלמת מהירות. בתחילה קיבלתי הלם, אבל אחר כך התעשתות ובסוף הבנה שיש פה מחדל ואסור לוותר.

הרמזור בכביש 4- הכניסה לחדרה (צילום: לירן טטרו)

"ככה קמה הקבוצה 'מצלמה כביש 4 חדרה- למניעת תאונה או למילוי קופת המדינה'. מאז אני במלחמה אינסופית מול הרשויות, מלחמה לא פשוטה שאפילו פגעה לי בפרנסה, אך לא ותרתי ואני עדיין לא מתכוון לוותר".

כאמור, ביום ראשון השבוע הוזמנו חלק ממקבלי הדוחות לבית המשפט בחיפה, רק כדי לשוב על עקבותיהם. "לא היה דיון ולא ראינו אפילו שופט, הכל נסגר בחוץ בדלפק של התביעה", סיפר דדון. "כל מי שהגיע בעניין המצלמות, היה צריך רק לאשר שהוא אכן נהג ברכב ואז קיבל מכתב דחיה לדיון במועד מאוחר מבלי שצוין תאריך".