הורים לילדים בגן "כרמל" לבעלי צרכים מיוחדים בחדרה טוענים, כי העירייה מזניחה את הגן ואינה מטפלת בו כראוי. לדברי ההורים, בגן ליקויים רבים, ומתקני המשחקים אינם תקניים, וגם לא מותאמים לילדים המיוחדים.

גן כרמל ממוקם בשכונת בית אליעזר, ולומדים בו שמונה ילדים, בגיל שנתיים עד שש. הגן קיים כמעט עשר שנים, ולטענת ההורים, העירייה לא משקיעה בו, לא מתקנת את הליקויים הרבים שבו, והוא נראה ישן ומוזנח.

בין היתר, טוענים ההורים, בגן חסרים מתקני משחקים שמתאימים לילדים, ומה שקיים, ישן ורעוע. "אנחנו, ההורים, דואגים בעצמנו להביא משחקים לגן, ומנגד, המתקנים הקיימים אינם ראויים לשימוש, ואף מסוכנים לילדים. כשמדובר בילדים בעלי צרכים מיוחדים, המשחקים צריכים להיות מותאמים", אומר אחד ההורים.

גן כרמל. "איך אפשר להתנהג בצורה מזלזלת אל ילדים בעלי צרכים מיוחדים?" (צילום: ידיעות חדרה)

לדבריו, לפני כחודש התקלקל המזגן שבגן, וכל הפניות לעירייה לתיקונו לא מצאו אוזן קשבת. "עברו ימים עם חום כבד, ולעירייה לא היה אכפת, עד שהלכתי והקמתי צעקה במסדרונות העירייה, ורק אז באו ותיקנו. איך אפשר להתנהג בצורה מזלזלת אל ילדים בעלי צרכים מיוחדים?", שואל האב.

אחת האמהות מספרת, כי הצבע על הקירות מתקלף, ארגז החול בחצר מטונף, ויש מכת נמלים בגן. לטענתה, העירייה הבטיחה כי תחליף את החול בדשא, אך דבר לא קרה. "העירייה לא ממהרת לשתול דשא או לפרוס דשא סינתטי, והילדים משחקים בחול שמלא בצואת חתולים. בנוסף, העשבים בגן צמחו פרא, והגנן שצריך להגיע פעם בחודש - לא הגיע מתחילת השנה".

האם מספרת, כי העירייה הבטיחה להציב מתקני שעשועים כבר בחודש ספטמבר בשנה שעברה, ועד היום לא הותקן אף מתקן אחד. ההורים טוענים, כי בגן חסר ציוד לחיזוק המוטוריקה של הילדים, כמו מדרגות רכות, מתקני טיפוס וכדומה. "מרגיז מאוד שעיריית חדרה, שטוענת שהיא משקיעה בחינוך, מפספסת את הילדים האלה", אומרת אחת האימהות.

מהעירייה נמסר: "השבוע בוצע ניקיון בחצר הגן. חומר הריסוס להדברת מזיקים כבר הוזמן, אך בגלל הגשמים נדחה הביצוע לשבוע הבא. צוות של אחזקת הגנים יבצע צביעה של הגן, ובנוסף הוזמן מתקן משולב חדיש שיחליף את המתקן הישן. בחצר הגן הותקן גם משטח של דשא סינתטי, כך שהחצר כללה את כל סוגי המשטחים למתן מענה תחושתי לילדים. העירייה מתייחסת לבקשות של צוות הגן ברגישות רבה".