הציבו אבני בטון כסאות במיניסוטה לתחנה אלטרנטיבית (צילום: איתמר רותם)

תושבים משכונה ד' בגבעת אולגה, יצאו השבוע (7.5) לשדרות מינסוטה, לאזור שבו נפתח לאחרונה, במקום מעבר להולכי רגל, כביש למעבר רכבים בין רחוב שבטי ישראל לרחוב ד"ר דן ויליאם ג'אוי.

התושבים נעמדו בנקודת החיבור עם רחוב ג'אוי, שם האוטובוסים עוצרים עבור התחנה שהוסטה מרחוב ג'אוי אל תוך שדרות מינסוטה ובכך התרחקה התחנה מהכביש ואין ממנה זווית ראייה לאוטובוסים הבאים. 

כל נהג אוטובוס שעצר בסמוך לתחנה נשאל על ידי התושבים לדעתו האישית על המיקום החדש של התחנה, התשובות של הנהגים היו מפתיעות.

המפגינים מאולגה בשד' מיניסוטה (צילום: איתמר רותם)

"זו התחנה הכי מטומטמת שיש באזור", "הנהג קשה לו לאבחן שאדם מבוגר רוצה לעלות לאוטובוס, זה יכול יותר לשמש כמרפסת מאשר כתחנה" ו-"אתם בשכונה צריכים ללכת להתלונן", היו רק חלק מתגובות נהגי "אגד" שנשאלו על מיקומה החדש של התחנה.

אחד מהנהגים אף סיכם במילה אחת את ההחלטה למקם מחדש את התחנה בתוך השדרה ואמר: "אולגה". המפגינים הסכימו איתו וזעקו כי רק בגבעת אולגה אפשר לקבל החלטות כה הזויות למקם תחנה בצורה שכזו.

סכנה  נוספת כנגדה מחו התושבים נובעת מתנועת המכוניות והאוטובוסים הרבה החוצה את רחוב ג'אוי שחוצה גם את שדרות מינסוטה. המפגינים ביקשו להוסיף מעבר חצייה על הכביש בנקודה בה הכביש חוצה את שדרות מינסוטה ולהוסיף באמפרים מאיטי תנועה בסמוך למעבר וכן מראה על תמרור שתחשוף זווית ראייה לכביש עבור הולכי הרגל המגיעים מהשדרה לפני שהם חוצים את הכביש.

בנוסף, מחו התושבים על מצבה הפיזי של התחנה שהובאה ומוקמה במינסוטה מכיוון שאחד מהחלונות שבה מרוסק וזכוכיות נופלות ממנו ומסכנות את היושבים.

את המחאה ארגנו פעילי "יחד למען אולגה" ובראשם צ'יקו וקנין. וקנין כועס בגלל שכבר לפני חצי שנה הוא התריע על מסוכנות הכביש ואף הזמין את סגן ראש העירייה טל אליהו לראות את הכביש עוד בשלבי הבנייה.

בתום הסיור אמר אליהו "אני חושב שהמקום הזה כרגע מהווה סכנה להולכי רגל ויש לחשב מסלול מחדש" אך בפועל טוען וקנין לא נעשה שום חישוב מחדש ובניית הכביש המשיכה לפי אותה תוכנית מקורית ולא מוצלחת.

התחנה בשד' מיניסוטה המחודשת (צילום: איתמר רותם)

לקראת תום המחאה, יצאו מספר תושבים והביאו אבני בטון ושמו במרכז שדרות מינסוטה בנקודת חיבור עם רחוב ג'אוי על מנת לספק תחנת אוטובוס אלטרנטיבית שבה יהיו מקומות ישיבה למחכים, וגם לחסום את שדרות מינסוטה למעבר רכבים המסכנים את הולכי הרגל במקום.

מעיריית חדרה נמסר: "צוות מקצועי של העירייה ייצא לשטח על מנת לבחון את הטענות, ובמידת הצורך יפעל לשיפור התחנה, מיקומה, ותנאי שטח נוספים לבטיחות המשתמשים בתחבורה ציבורית ובכלל".