מעבר צר למכוניות והולכי רגל (צילום: איתמר רותם)

צ'יקו וקנין, תושב גבעת אולגה ופעיל חברתי מתנועת "יחד למען אולגה",  מתכנן לצאת לפעילות מחאתית (ב', 7.5) ולחסום את שדרות מינסוטה למעבר רכבים בין רחוב שבטי ישראל לרחוב ד"ר דן ויליאם ג'אוי.

בסרטון שהעלה וקנין הוא טוען שהמקטע מסוכן להולכי רגל ותנועה. עוד לפני חצי שנה, בשלבי בניית הכביש, צילם התושב יחד עם סגן ראש העירייה טל אליהו שאמר: "אני חושב שהמקום הזה כרגע מהווה סכנה להולכי רגל, יש לחשב מסלול מחדש", אך בפועל, טוען צ'יקו לא השתנה דבר.

וקנין קרא לתושבים נוספים לבוא ולהביע את מחאתם כנגד הכביש שנפתח לתנועה לאחרונה. הטענות מתרכזות בעיקר בחיבור עם רחוב ג'אוי, שם עוברים אוטובוסים.

תחנת האוטובוס מוקמה בתוך שדרות מינסוטה כך שאין אפשרות לנהג האוטובוס להבחין האם יש נוסעים בתחנה ואין אפשרות לממתינים לראות מתי מגיע האוטובוס, כך שבפועל, אף אחד לא יושב בתחנה אלא ממתינים לצד הכביש, בשטח מדרכה קטנטן.

סכנה  נוספת נובעת מכך שהרחוב צר אז לא נסללה בו מדרכה והתושבים  והמכוניות העוברות חולקים את אותו כביש, דבר המסכן את הוכלי הרגל.

לפני כחצי שנה, בשלבי סלילת הכביש, ביקר במקום חבר מועצת העיר וסגן ראש העירייה, טל אליהו שהגיע בהזמנת צ'יקו, כדי לבחון את המצב, בתום הסיור במקום  אמר אליהו: "המטרה לעשות את הכביש היא אכן מטרה טובה על מנת להוריד את העומס מרחוב שבטי ישראל, אבל נראה על פניו, מסיור במקום והליכה על הדרך, שלעשות כאן רחוב משולב ללא מדרכות, ללא מעברים רחבים, ללא מיקומים לחניות בצורה מסודרת, אז אני חושב שהדרך הזו לא תענה למטרה שאותה רצינו להשיג וצריך לעשות פה מחשבה מחדש.

"דה-פקטו אני חושב שהמקום הזה כרגע מהווה סכנה להולכי רגל. לפעמים יש מצבים שצריך לעשות חישוב מסלול מחדש".

מחכים לאוטובוס לצד הכביש (צילום: איתמר רותם)

"מיינט חדרה" פנה בזמן העבודות לעיריית חדרה בנושא זה ומהעירייה נמסר עוד אז כי "עבודת הסלילה אושרה כחוק בוועדת תיאום תנועה והתבצעה בהתאם לכל הצרכים".

בסרטון שהעלה בתחילת השבוע, מבקר וקנין בחריפות את העירייה ואף מבקר את אליהו על כך שבפועל נמשכה סלילת הכביש כמתוכנן למרות האזהרות. על כן הודיע כי בכוונתו לחסום את הכביש למעבר רכבים וקורא לתושבי שכונת גבעת אולגה להצטרף אליו.