דוחות לאופניים חשמליים בחדרה  (צילום: דוברות עיריית חדרה)

במסגרת מבצעי ההסברה והאכיפה להגברת הבטיחות בקרב רוכבי אופניים חשמליים בחדרה, חולקו דוחות לעשרות מפרי החוק על ידי השיטור העירוני בעיר. זאת אחרי מספר מבצעי אכיפה כאלה בעבר שנעשו גם ליד מוסדות חינוך ובשכונות שונות בעיר. 

השיטור ערך מבצע אכיפה כנגד עבירות של רוכבי אופניים חשמליים. האכיפה בוצעה נגד מפרי חוק, בני נוער ומבוגרים כאחד, ובסך הכל הוצאו 62 דוחות על-ידי השוטרים בצוותי השיטור העירוני.

האכיפה מבוצעת במקביל למבצעי הסברה המתקיימים בקרב צעירים ובני נוער, כולל הרצאות המתקיימות בבתי הספר.

נודע כי מתחילת השנה נהרגו כבר שישה רוכבים ברחבי הארץ. בכוונת השיטור העירוני להמשיך במבצעי האכיפה בעיר, כאשר היעד שהציבו לשנת 2018 הוא אפס הרוגים בקרב רוכבי האופניים החשמליים בחדרה.

רוכב אופניים חשמליים מתנגש ברכב בחדרה (צילום: יהודה)

יש לציין כי מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, חדרה התברגה בחודשים האחרונים במקום הראשון בישראל בכמות הנפגעים לנפש מתאונות דרכים שבהם יש מעורבות של ילדים רוכבי אופניים.

כזכור, עיריית חדרה, באמצעות השיטור העירוני ותוכנית "עיר ללא אלימות" של המשרד לביטחון פנים, מבצעת מסעי הסברה ואכיפה כנגד עבירות של רכיבה על אופניים חשמליים.

בעירייה מזכירים כי "הרכיבה מותרת לפי חוק מגיל 16 בלבד, וכי ניתן לרכוב בעיר רק בשבילי אופניים, ובהיעדר שביל אופניים יש להקפיד להיצמד לימין הכביש. אין לרכב על המדרכות. מאחר שהן שייכות להולכי הרגל והרכיבה עליהן אסורה.

"יש להקפיד על חבישת קסדה, וברכיבת לילה יש להקפיד על נראות: חובה להשתמש באורות קדמיים, אורות אחוריים ומחזירי אור. בנוסף מודגש כי שימוש בטלפון סלולרי בזמן נסיעה, או רכיבה עם אוזניות, אסורים ומסוכנים.
בעיריית חדרה מציינים כי המטרה היא הגברת הביטחון בקרב הולכי הרגל והרוכבים באחד".