ל"ג בעומר בחדרה (צילום: איתמר רותם)

ברגע האחרון, נמנע אמש (2.5) מקרה של שריפת חתולים בשטח פתוח ברחוב צה"ל. זאת לאחר שמתנדב מעמותת "חדרה אוהבת חיות" עצר מחבורת נערים לזרוק שלושה חתולים קשורים - אל המדורה.

המשטרה הוזעקה והגיעה למקום במהרה, החתולים שוחררו לחופשי ושניים מהמעורבים נלקחו בניידת.

המקרה התרחש בסביבות השעה 8 בערב בשטח פתוח מאחורי תחנת מכבי האש ברחוב צה"ל. מתנדבים של העמותה סיירו ברחובות העיר, על מנת לנסות ולמנוע מקרים של שריפת בעלי חיים לאחר שבשנים האחרונות התרבו המקרים המזעזעים בהם נערים שרפו כאלה בל"ג בעומר, צילמו והעלו את הסרטונים לרשתות החברתיות.

בר הוא מתנדב בן 16 בעמותת "חדרה אוהבת חיות". ברבע לשמונה התקשר אליו חברו שהבחין במדורה שלידה חתולים קשורים.

צילום: כבאות והצלה ירושלים

בר מיד יצא לשטח. "כשהגעתי למקום ראיתי  חבורה של חמישה נערים כבני 14 בערך, עומדים ליד מדורה ולידם שלושה חתולים שקשורים אחד לשני עם רצועות מאולתרות של ברזל, צעקתי שישחררו את החתולים אבל הם התחילו לצחוק עלי ולא הסכימו לשחרר אותם.

"בינתיים התקשרתי במהירות למוקד 106 שהפנו את הקריאה למשטרה ובמקביל עצרנו מבעדם לזרוק את החתולים לאש. לאחר כמה דקות  הגיעה המשטרה. ברגע שהשוטר התקרב הם שיחררו את החתולים, אחד מהם הספיק לברוח. השוטר עיכב את ארבעת הנותרים ובסוף לקח איתו שניים מהם בניידת".

תושב אחר שהוקפץ אף הוא לאזור סיפר כי "אם הנער היה מגיע טיפה באיחור, החתולים היו מושלכים לתוך המדורה ומתים בסבל אדיר. מגיע לו כל הכבוד".