משה דדון בין שני חלקי הרחוב (צילום: איתמר רותם)

רחוב עין הדבש בחדרה, הנמצא בשכונת יצחק וצמוד לבית החולים הלל יפה, סובל מתופעה מוזרה. למרות שהבתים הפרטיים שבו יפים ושמורים, חלקו הותיק של הרחוב מוזנח במיוחד, אין בו מדרכות או סימון כלשהו לחנייה, אין כביש אלא דרך עפר, עשביה גבוהה גדלה לצד הדרך ואשפה פזורה לצד הבתים.

לעומת זאת, בחלקו החדש, הנמצא ממש בהמשך הרחוב - התשתיות מרשימות, מדרכות, כביש, עמודי תאורה, הכל חדש ואף תשתית החשמל הוטמנה עמוק באדמה. כחלק מהבנייה החדשה הפרידו בין שני החלקים באמצעות מדרכה וכרגע אין אפשרות לרכבים לעבור בין שני חלקי הרחוב.

תושבים מהחלק הותיק כועסים על ההתנהלות שקיימת במשך שנים ומבקשים מהעירייה שיחול שינוי, במיוחד כשהם רואים מה שנעשה בחלק החדש של הרחוב. אחד התושבים הוא משה דדון, שמספר למיינט באופן נקודתי על הבעיות של תושבי החלק הישן.

"הבעיה הראשונה" מצביע דדון  "מתחילה בכך שהרבה ממבקרי בית החולים רואים ברחוב הקטן שלנו מקום חנייה חופשית ומכיוון שאין שום סימני חנייה ברחוב, מכוניות חונות בכל מקום ואף לוקחות לנו, תושבי הרחוב, את מקומות החנייה.

"הבעיה מחמירה בכניסה וביציאה לרחוב, מדובר בפתח צר שמתאים או לכניסה או ליציאה, שתי מכוניות לא יכולות לעבור שם במקביל ולעיתים ואף למרות שיש שלט המזהיר לא לעשות כך, באי בית החולים חונים בכניסה וחוסמים גישה נורמלית לרחוב. נכון, אם מתקשרים למוקד העירוני, הם אכן דואגים לשלוח פקח שנותן לרכב דו"ח, אבל זה כל פעם רכב אחר ובכלל, לא נעים לנו שמבקרים יקבלו דו"חות".

חצי חצי. רחוב עין הדבש (צילום: איתמר רותם)

"גם כשאנחנו יוצאים מהרחוב, יש בעיה נוספת" ממשיך דדון ומתאר:  "אפשר לפנות רק ימינה לכיוון בית החולים ולא שמאלה לכיוון מרכז העיר וזו בעיה שניתן לסדר בקלות על ידי תכנון נכון.

"בעיה מרכזית שממנה אנו סובלים יום יום נובעת מדרך העפר שיש במקום כביש, כל המכוניות שעוברות ברחוב מעלות כמויות גדולות של אבק וחול אל עבר הבתים שלנו, כך שכל יום חצרות הבתים שלנו מתלכלכות".

כשדדון מגיע לחלק החדש של הרחוב, הוא מצביע על המדרכה החדשה שנבנתה ומחלקת את רחוב עין הדבש לשניים מבחינת התנועה באופן שרכבים לא יכולים לעבור בין שני החלקים.

רחוב עין הדבש (צילום: איתמר רותם)

"אפשר לראות עד כמה יפה החלק החדש. ברור לי שהם שילמו היטלי פיתוח ויש  שם הרבה יותר תושבים מהחלק הותיק כך שהיטלי הפיתוח התחלקו טוב יותר, אבל כבר ביקשנו מספר פעמיים מהעירייה שתבוא ותדון איתנו איך לקדם את החלק שלנו ברחוב, כבר לפני שנתיים אמרו לנו בפגישה שהייתה פה ברחוב עם ראש העירייה שלפחות את עניין החנייה יסדרו. כלום לא קרה מאז. אני רואה שבאמת יש פיתוח תשתיות מרשים בכל רחבי העיר בשנים האחרונות ואני מקווה שהעירייה לא תשכח גם אותנו ויסללו גם לנו כביש ומדרכות".

מעיריית חדרה נמסר בתגובה: "בהמשך לפניות תושבים מרחוב עין הדבש בבקשה לשינוי הסדרי התנועה, יתקיים ביום ראשון הבא מפגש שיתוף ציבור במטרה לבחון את הנושא ושמיעת התושבים בנושא".