2 רוכב בין המכוניות (צילום מסך)

יהודה, תושב שכונת הפארק בחדרה, נסע ביום שני האחרון ב-19:00 בערב ברחוב ביאליק, ציר תנועה מרכזי בחדרה. לפניו, נסע בזיגוגים על אופניים חשמליים, צעיר בסביבות גיל ה-20, ללא קסדה כשהוא עסוק בשיחת בסלולר.

לא עברו מספר דקות ואותו צעיר התנגש במהירות ברכב שחנה בצד הדרך, עף מאופניו היישר אל השמשה האחורית, ניפץ אותה ומצא את עצמו כשחצי מגופו בתוך הרכב.

יהודה, סיפר השבוע ל"מיינט חדרה" על השתלשלות האירועים: "חזרתי ממשחק כדורסל ואני רואה לפני רוכב אופניים חשמליים שנוסע כמו מטורף, בלי קסדה, משוחח בסלולר.

"הוא נסע ממש באמצע הכביש אז צפצפתי לו, ניסיתי להזהיר אותו, שישים לב. הוא הסתכל עלי, כאילו הבין שנסע לא בסדר, ואז הוא פנה ימינה, אני מניח כדי להמשיך לנסוע על המדרכה.

"כעבור דקה שהגעתי לרמזור, שוב ראיתי אותו והפעם נכנס בין המכוניות ועובר את הצומת באור אדום, לא דרך מעבר החצייה, כפי שלעיתים עושים רוכבים אחרים, אלא ישר דרך הצומת בזמן שהיא מלאת תנועת רכבים".

יהודה ממשיך ומתאר: "אחרי שהתחלף הרמזור לירוק, המשכתי לנסוע ברחוב ואז אני שוב רואה אותו מלפניי. לא עברו מספר שניות ולפתע אני קולט שהוא נכנס במלוא המהירות ברכב שחנה בצד הדרך, ישר עם הראש שלו לתוך החלון האחורי, שובר את החלון ונכנס לתוך הרכב.

"הייתי בהלם, עצרתי במהירות בצד, לראות מה שלומו. איך שיצאתי מהרכב, אני רואה אותו לבד יוצא מתוך הרכב שלתוכו הוא עף, לוקח את האופניים שלו, נוסע בערך כ20 מטר ועוצר.

"אחר כך הוא זרק את האופניים בצד וחזר אל הרכב כשהוא מדמם בפנים, כדי לחפש משהו, אולי הוא איבד משהו בתוך הרכב? הוא לא הלך ישר, לי הוא נראה כאילו הוא ספג זעזוע מוח, או שהיה שיכור. אני לא מבין איך הוא יכול להמשיך ללכת אחרי התאונה שכזו".

רחוב ביאליק בחדרה. ציר מרכזי ועמוס (צילום: איתמר רותם)

כפי שניתן לראות בסרטון המצורף לכתבה, מצלמת הרכב של יהודה תיעדה חלק ניכר מהמקרה, אך יהודה לא היה היחיד שנתקבל ברוכב המדובר באותו ערב. אריאל, גם הוא תושב שכונת הפארק ראה אותו וכך הוא מספר:  כמה רגעים לפני ההתרסקות הוא עמד עם האופניים באמצע הכביש, אחרי הרמזור של ביאליק והגיבורים. כשצפצפתי לו בכדי יזוז מהכביש הוא התחיל לקלל ולירוק לי על האוטו".

יש לציין, שגם בלי קשר לרוכב המדובר, מנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, חדרה התברגה לאחרונה במקום הראשון בישראל בכמות הנפגעים לנפש מתאונות דרכים שבהם יש מעורבות של ילדים רוכבי אופניים.