התאונה ברחוב הגיבורים בחדרה (צילום: דיווחים בזמן אמת)

נוסעים הרבה ברחוב הגיבורים, הרברט סמואל או הנשיא? כדאי שתזהרו, כך לפחות על פי עמותת אור ירוק. נתונים חדשים שמפרסמת העמותה חושפים מהם הרחובות האדומים - הכבישים הכי מסוכנים בחדרה מבחינת תאונות דרכים. למרות האמור, בעיריית חדרה כועסים על העמותה וטוענים כי "אין זו הפעם הראשונה שעמותת "אור ירוק" מפרסמים מספרים שאינם מדויקים".

על פי הודעה שהוציאה העמותה, ניתוח של אור ירוק בהתאם לנתוני הלמ"ס, איתרו 325 רחובות שבהם אירעו מעל שלוש תאונות עם נפגעים בממוצע בכל שנה, במשך שלוש שנים.

בכל אותם רחובות נפגעים בממוצע מעל 2,000 בני אדם בכל שנה ו-24 בני אדם נהרגים – אחד בכל שבועיים בממוצע.

בחדרה, מדובר ברחובות הגיבורים, הרברט סמואל והנשיא ויצמן, המצויים בראש הרשימה. הנה הטבלה המפורטת שנשלחה מהעמותה:

טבלת התאונות בחדרה על פי אור ירוק 2018

"עשרות בני אדם מקפחים את חייהם ברחובות האדומים בכל שנה לאחר מעורבות בתאונת דרכים", אומר ארז קיטה מנכ"ל עמותת אור ירוק. "מדובר בזירת היפגעות ברורה וידועה, רוב הרחובות מוכרים כאדומים במשך שנים ולא נעשה כמעט דבר כדי להפוך אותם לבטוחים. אפשר למנוע צער וכאב רב בפעולות פשוטות ומידיות.

"כבר מחר צריך להגביר את האכיפה ובעיקר את הנראות המשטרתית באותם רחובות מרובי תאונות ובמקביל חייבים לשפר את התשתית ולהפוך אותה לכזאת שתמנע תאונות דרכים ופגיעה בהולכי הרגל. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים לא יכול להמשיך ולהטיל את כל האחריות רק על הנהגים, הגיע הזמן לקחת אחריות ולשים בראש סדר העדיפויות את הצלת החיים". 

עיריית חדרה: הנתונים לא מדוייקים

מעיריית חדרה נמסר: על פיי נתוני הלמ"ס, מספר הנפגעים בשנים האמורות נמוך בהרבה. אין זו הפעם הראשונה שעמותת "אור ירוק" מפרסמים מספרים שאינם מדויקים, ככל הנראה כחלק ממסע יחסי ציבור של העמותה ובמטרה לייצר פחד בציבור. עם זאת, כל פרסום מסייע להגברת המודעות בקרב הציבור.

"עיריית חדרה באמצעות המטה העירוני לבטיחות בדרכים, בשיתוף ובחסות הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, מבצעים פעילות שוטפת לאורך כל השנה ובכל תחומי הבטיחות בדרכים. הפעילות מתקיימת החל מגני הילדים, דרך בתי הספר היסודיים וחטיבות הביניים ועד לנהגים צעירים, נהגים בוגרים ואוכלוסייה מבוגרת, הן בנוהגים ברכב, הן כנוסעים והן כהולכי רגל.

"בכלל זה מבצעים פעילויות לימוד והסברה רבות לרבות שיתופי פעולה בתחום האכיפה יחד עם אגף אכיפה שיטור עירוני וכן משרד התנועה בחדרה.