ההפגנה ברחבת העירייה (צילום: שירות מיינט)

מועד בחירות לרב העיר חדרה  נדחה לתאריך שעוד לא ידוע וזאת בעקבות צו שהוציא השבוע (יום א') בג"צ האוסר על קיום הבחירות.

לבג"צ הוגשו שתי עתירות שונות על ידי גופים שונים, ברית נאמי תורה ועבודה בישראל ואמנון שומרון הגיעו עתירה כנגד המועמדת של הרב ישראל מאיר ביטון, בנו של רב העיר המכהן ואחיו של ממלא מקום ראש העירייה, יו"ר ש"ס בחדרה, בועז ביטון, ועמותת טבקה- צדק ושוויון ליוצאי אתיופיה הגישה עתירה כנגד הרב  אליהו אסולין, שצולם כשהוא מתבטא בגזענות כלפי יוצאי אתיופיה

בחודש ינואר האחרון אף הפגינו אנשי הקהילה האתיופית בחדרה מול בניין העירייה בנושא זה. 

בסופו של הדיון בבג"צ בנוגע לשתי העתירות, החליט בג"צ להוציא צו המורה על איסור קיום הבחירות לרב העיר חדרה עד שתינתן הודעה אחרת. בימים הקרובים אמור בג"צ לקבוע מועד לדיון מעמיק בתוכן העתירות.

החלטת בגצ בנושא רב העיר חדרה (צילום מסך)

מנכ״ל עמותת טבקה-צדק ושוויון ליוצאי אתיופיה, פנטהון אספה דויט ביקש להגיב: ״אני מברך על החלטת בג״צ, בעקבות עתירה של עמותת טבקה, שמורה על צו ארעי האוסר על המשיבים לקיים את הבחירות לרב עיר חדרה עד להחלטה אחרת.

"מועמדותו של הרב אסולין לא הייתה צריכה להיות מאושרת מלכתחילה. במדינה מתוקנת רב שמתנהל בצורה בזויה וגזענית ומתייחס לתינוקות בני שמונה ימים כבשר תותחים והופך אותם לשפני ניסוי על גופם צריך לשבת בכלא ולא לקבל פרס של אישור מועמדותו כרב עיר. אני בטוח כי הצדק יראה ויעשה ובג״ץ יורה על הסרת מועמדותו, באופן סופי, של הרב אסולין לתפקיד רב ראשי של העיר חדרה".