צילום: רכבת ישראל

רכבת ישראל מסכמת את תגבור הרכבות בימי ראשון בבוקר מתחנות הצפון ומוסיפה עצירות בתחנות נוספות. 

השירות ניתן לחיילים ולשאר הנוסעים ותפעיל רכבת מיוחדת לנוסעים שיעדם הסופי הוא בסיסי צה"ל בדרום ואזורם. זאת בכדי להקל בצפיפות בוקר יום ראשון העמוס בדרך כלל. הנוסעים מחדרה, נתניה, כפר סבא ות"א עולים על הרכבות הרגילות, שצפויות להיות מרווחות קצת יותר בעקבות התגבור.

הרכבת  יוצאת מנהריה בכל יום ראשון, בשעה 06:05 ועוברת בתחנות: נהריה; עכו; קריית מוצקין; מרכזית המפרץ-קו החוף; חיפה מרכז-השמונה; חיפה בת גלים; חיפה חוף הכרמל; בנימינה; פרדס חנה; חדרה מערב; נתניה; בית יהושוע; רעננה-מערב; רעננה-דרום; הוד השרון; כפר סבא; ראש העין צפון; לוד; רמלה; קריית גת; להבים-רהט; באר שבע צפון ותסיים את נסיעתה בתחנת באר שבע מרכז.

הפעלת רכבת זו מאפשרת צמצום העומס ברכבות הרגילות בימי ראשון, המתאפיינים במספר חיילים רב על ציודם.

הרכבת מסיעה כ-750-1000 נוסעים, רובם חיילים על ציודם, ואיננה באה על חשבון השירות לנוסעים ברכבות הסדירות, שכן היא אינה עוברת בפרוזדור איילון ואינה תופסת זמן מסילה יקר.

לצד משרתי כוחות הבטחון, נוסעינו מוזמנים להשתמש ברכבת זו, אשר איננה עוברת דרך תחנות תל אביב.

מרכבת ישראל נמסר כי "לו"ז הקיץ החדש בו יופעלו מעל 500 רכבות, לראשונה גם ליעדים חדשים כמו תחנות רעננה ותחנת מרכזית המפרץ החדשה, מהווה צעד נוסף בתנופת הפיתוח של רכבת ישראל, ובהתקדמות את הדור הבא. במטרה להסיע יותר נוסעים, אל יותר תחנות, תוך שימוש בטכנולוגיות המתקדמות. אנו קוראים לציבור המבלים בקיץ לוותר על הרכב הפרטי והפקקים, לחסוך זמן יקר וכסף, וליהנות מהדרך למוקדי הבילוי והנופש".

פרסום קודם: 3/3/18, 20:01