צ'יקו ועקנין (צילום: אלעד גרשגורן)

צ'יקו וקנין העומד בראש תנועת "יחד למען אולגה" הפיץ בימים האחרונים סרטון וידיאו בו הוא פונה ישירות לראש העירייה, צביקה גנדלמן, ולסגנית ראש העירייה, חדוה יחזקאלי, וטוען כי הם מנסים לפגוע בפרנסתו ובמשפחתו.  

לפני מספר שבועות קיבלה טליה אנקונין, אחותו של וקנין, מכתב התראה לפני תביעת לשון הרע על סך עשרות אלפי שקלים, בעקבות תגובה לפוסט שכתבה ובה ביקרה בחריפות את ראש העירייה. 

"עשר שנים קראתי לך אמא ואחותי טליה שמרה על נכדייך. היינו משפחה", פונה וקנין ליחזקאלי.  הוא מסביר כי חש שמדובר ברדיפה שנועדה להשתיקו: "תמיד ידעתי להפריד בין האישי לפוליטי ואף פעם לא אמרתי שצריך להחליף את גנדלמן, בסך הכל דרשנו את מה שמגיע לשכונה", הסביר. "אבל בחרתם ללכת לאישי, לפגוע במשפחה שלי, בפרנסה שלי ובאוכל של הילדים שלי".

בסרטון נראה וקנין כשהוא מבטיח לפתוח תיבת פנדורה גדולה. "לאט לאט, יש עוד 11 חודשים לבחירות ותיבת פנדורה תיפתח", הוא אומר. "מעולם לא חשבתי לפתוח את התיבה, אבל לא השאירו לי ברירה.

"צביקה וחדוה - אני זורם לאן שתיקחו אותי. אנו תושבי אולגה אומרים לך שאם תתגרה בנו, תקבל מלחמה קשה יותר. אלחם בכל מי שצריך, ולא תכניעו אותי לעולם, כי האמת והצדק ינצחו".

חדוה יחזקאלי (צילום: פרטי)

וקנין החל לפעול באינטנסיביות לפני כשנה בסוגיות הכרוכות בשכונת גבעת אולגה הוותיקה, תוך שהוא יוצר את דף הפייסבוק "יחד למען אולגה" שבאמצעותו הוא מציף בעיות ומעביר מסרים לתושבי השכונה והעיר, כמו גם לקברנטיה.

כך למשל הציף את בעיית המקלטים בשכונה, והגיש ערר לוועדה המחוזית בנושא בית האבות הצפוי להיבנות בלב השכונה.

למיינט חדרה נודע כי בעירייה לא מתכוונים להבליג על הוצאות הדיבה ולשון הרע ברשתות החברתיות, שבשנה האחרונה גדלו לדבריהם. מה שהחל בחסימת תושבים שעל פי תקנון עמוד העירייה עברו על הנהלים בהתבטאויות פוגעניות, יגיע גם לבתי המשפט.

לאחרונה נשלחו מכתבי התראה לפני תביעה לעוד תושבים אשר לדברי גורמים בעירייה – הוציאו את דיבת נבחרי הציבור. כעת נותר להמתין ולראות האם מכתבי ההתראה יבשילו לכדי תביעה בפועל בבית המשפט.

חדוה יחזקאלי מסרה בתגובה: "צר לי על צ'יקו ועל אופן התנהלותו. עד היום אינני מבינה מה הוא רוצה. הדבר היחיד שאני מבינה, שהוא הולך ומתחפר בהתנהלותו.

"מזה חצי שנה וקנין משמיץ ושופך רפש על שליחות ציבורית הנעשית למען אולגה. צ'יקו זורה חול בעיני הציבור בגבעת אולגה ומוציא דיבה רעה עליי ועל ראש העירייה, בזמן שגבעת אולגה נהנית מהשקעות של עשרות מיליוני שקלים כפי שלא הושקע בה מעולם.

"דבר התביעה שהגיש ראש העירייה, נודע לי רק בישיבת הנהלה שהתקיימה אתמול בערב. אומנם אינני שותפה  לתביעה, אך עדיין אני מגנה כל התבטאות החורגת ממתיחת ביקורת שאינה מכפישה ומתלהמת.

"חשוב להזכיר למר צ'יקו המבקש בכל מאודו להצטרף לפוליטיקה, כי עליו לברור את מילותיו טרם הוצאתן מפיו. אין שום כוונה לא לי ובטח לא לראש העירייה לעמוד מהצד ולספוג רפש והכפשות שמאחוריהם אין שמץ של  אמת".

מעיריית חדרה נמסר: "ראש העירייה צביקה גנדלמן מוכן לקבל כל ביקורת לגיטימית ובהחלט מכבד ביקורת.

"כאשר הדברים מגיעים לטענות בדבר טוהר המידות כפי שעשתה הגברת, הדברים יתבררו רק במקום אחד, בית המשפט. חשוב להבין שמדובר במסע הכפשות נרחב וממושך ולא מדובר בסתימת פיות".