תפיסת המכולות בחדרה

פקחי היחידה לאיכות הסביבה של עיריית חדרה, הביאו ללכידתו של משליך פסולות בניין באתרים שונים ובעיר, אשר מעבר לפגיעה באיכות הסביבה, גנב מכולות מאזור המרכז והציב אותן ברחבי העיר.

א' הוא קבלן פינוי פסולת בניין שנתפס בעבר על ידי היחידה בעבירות של השלכת מספר מכולות של פסולת בניין בשטח פתוח בשכונת ברנדייס וניהול תחנת מעבר ללא רישיון.

א' נתפס ונחקר על ידי היחידה וכתוצאה מתיק החקירה שהתנהל נגדו, הוגש נגדו כתב אישום על ידי הלשכה המשפטית. בית משפט גזר עליו קנס בסך 20 אלף שקלים ובנוסף הוא התחייב בפני השופט שאינו עוסק יותר בפינוי פסולת.

בחודשיים האחרונים ביצעו פקחי היחידה בראשותו של איציק בוזגלו מעקבים אחר א', בעקבות חשד של גניבת מכולות והשלכתם בתחומי העיר. החשד התעורר לאחר ש-א' הציב מספר מכולות מלאות בפסולת בניין, ללא סימני זיהוי, במספר מקומות בעיר, לפרקי זמן ארוכים.

תפיסת המכולות בחדרה

בתאריך 25/11/17 התקבלה פנייה על הצבת מכולה ברחוב העוגב 10 בשעת לילה מאוחרת.

למחרת הגיעו הפקחים למקום ומצאו מכולה עם אמצעי זיהוי מרוססים בספריי שחור. הפקחים הצליחו לאתר את בעל המכולה ובשיחה עמו התברר שבתאריך 24/11/17 המכולה נגנבה מאתר בניה בהרצליה.

פקחי היחידה הבינו ישר כי ככל הנראה מדובר ב-א' שחזר לסורו, התקשרו אליו וביקשנו ממנו לפנות את המכולה מהמקום. א' הודה שאכן המכולה שייכת לו ושיבוא לפנותה בזמן הקרוב.

בשלב זה עירבו פקחי איכות הסביבה את השיטור העירוני, ולמקום נשלחה ניידת סמויה בה המתינו שוטר ופקח.  לאחר זמן קצר הגיע א' למקום וברגע שהחל להעמיס את המכולה, הפקחים והשוטר קפצו מהניידת ועיכבו אותו לחקירה על ידי המשטרה. בשלב זה התיק הועבר לתחנת גלילות להמשך טיפול.