בעקבות הדחת מנהל החטיבה העליונה בתיכון "חדרה בית אליעזר", הפגינו אתמול (רביעי) התלמידים בבית הספר ונשאו שלטים כמו "הוא משלנו" ו"אלי, עלייך לא נוותר".

עוד ב-mynet:
חדרה: למה טנדר משטרתי חונה על המדרכה?
"פצצה מתקתקת": השכנים חוששים מצינור הגז

אלי עמיר מלמד בבית הספר 22 שנים, שימש כשבע שנים כרכז החטיבה העליונה ובשנתיים האחרונות גם כמנהל החטיבה העליונה בפועל. עמיר הודח מתפקידו בידי מנכ"ל תיכון חדרה, אריה לוקר, כאשר העילה להדחה נובעת, לטענת גורמים בבית הספר, מחוסר בתקציב החטיבה העליונה. יחד עם זאת, מסתמן כי עמיר יעבור לנהל את החטיבה התחתונה, שם יקבל את שכרו מתקציב שונה.

המאבק סביב הדחתו של עמיר מתנהל כבר מזה שנה וחצי. בשבוע שעבר, כאמור, הגיע לשיאו עם הדחתו הסופית מהתפקיד. בעקבות ההחלטה יצאה מועצת התלמידים בבית הספר נגד פיטורי המנהל האהוב וקיימה הפגנה בה השתתפו כ- 350 תלמידים והורים.בעקבות ההפגנה, נפגשו נציגים ממועצת התלמידים עם המפקח האזורי מטעם משרד החינוך, במטרה לנסות ולפתור את הסוגיה. הנציגים הבהירו למפקח בפגישה כי מבחינתם רק החזרתו של אלי עמיר לבית הספר תביא לסיום הפרשה.

נטלי אורן, אם לתלמיד כיתה י"ב בחטיבה העליונה, שהשתתפה בהפגנה, מספרת: "החלטתי להיכנס לסיפור הזה כי אלי עמיר בעצם הציל את הבן שלי במלוא מובן המילה. הילד ניגש לבגרויות ומצליח מאד, וזה רק בזכותו של אלי, שהשקיע בבן שלי ותרם ממרצו ומזמנו. זה לא דבר לא מובן מאליו. דלתו תמיד הייתה פתוחה להורים ולתלמידים, גם מעבר לשעות הלימודים, לכן החלטתי להתגייס במטרה להשאיר אותו בחטיבה העליונה. בנוסף לכך, מהלך כזה לא עושים באמצע השנה, כשהתלמידים לפני בגרויות.

סתיו רוזליו, תלמידת החטיבה העליונה, מוסיפה: "אלי נתן לנו את הנשמה שלו. רק הוא הרים את בית הספר הזה, ובמקום לתת לו קרדיט - מדיחים אותו".