צילום: shutterstock 15 אלף שקל. זה הסכום אותו ישלמו שלושה צעירים לחברת "בזק" לאחר שגרמו נזק לכבלים השייכים לחברה. עונשם של השלושה, תושבי כפר מעאוויה שבוואדי ערה, נקבע בשבוע שעבר בבית משפט השלום בחדרה.

עוד ב-mynet:
במקום לשלם שכר דירה - דקר את בעל הבית
ים של זבל: כך נראה חוף הרצליה מתחת למים

המקרה אירע לפני מספר חודשים לאחר שתושב כפר קרע הבחין בשלוש דמויות שמתעסקות עם כבל ראשי של תשתית חברת בזק, המספקת שירותי תקשורת לכפר. מכתב האישום עולה כי השלושה, תושבי מועצת בסמ"ה שביישובי ואדי ערה, הגיעו ברכב של אחד מהם לכפר קרע בכוונה לגנוב כבלים של חברת בזק על מנת למכור אותם כנחושת.הצעירים הספיקו לחתוך את הכבל העובר מתחת לאדמה באמצעות מגזרי כבל. בהמשך, נטען, ניסו הנאשמים לגנוב את הכבל, אולם כאשר הבחין בהם השכן וצעק לעברם, ברחו הנאשמים מהמקום. על פי כתב האישום, עלות הנזק שנגרמה לתשתית נאמדת בכ-23 אלף שקל.

בחברת בזק שיבחו את עירנותו של תושב הכפר וציינו כי ניסיון גניבת כבלי התקשורת סוכל בזכות אותו שכן. "מיד עם היוודע דבר הגניבה, החלה 'בזק' בטיפול התקלה שנגרמה כתוצאה מהנזק שנגרם לכבלי התקשורת במקום, זאת, במטרה לחבר את הקווים בהקדם האפשרי. חשוב לציין כי השירות חזר לסדרו במהרה", נמסר אז מ"בזק".

השלושה הורשעו על פי הודאתם בעבירות המיוחסות להם של "נזקים לקווי תשתית, ניסיון גניבת מתקן והסתייעות ברכב לעבור עבירה". השופטת פנינה ארגמן החליטה לגזור על כל אחד משלושת הנאשמים עונש מאסר למשך שישה חודשים, אשר ירוצו בעבודות שירות ושישה חודשים מאסר על תנאי. בנוסף כאמור, ישלם כל אחד מהם פיצוי של חמשת אלפים שקל ל"בזק".