צילום מתוך אתר בתי המשפט סגן נשיא בית משפט השלום בחדרה, השופט אביהו גופמן, נעצר בשבוע שעבר עת נהג ברכבו, כשהוא אינו חגור בחגורת בטיחות, כנדרש על פי חוק. על אף העבירה, השופט שוחרר לדרכו ללא קנס או אזהרה. המקרה אירע באזור הפיאצה בחדרה, מקום בו ממוקמים תכופות שוטרי חדרה, במטרה לאתר נהגים שאינם נשמעים לתמרור "אין כניסה" המוצב במקום.

עוד ב-mynet:
שוחרר למעצר בית - ונסע ללוד לקנות סמים
מפעל "נייר חדרה" זיהם את הנחל ושילם 200 אלף שקל

ביום שני שעבר בשעה שמונה בבוקר, בעת שהיו בביקורת שגרתית, עמדו שלושה שוטרים באזור הפיאצה. השוטרים עצרו רכב שנראה כי נהגו לא היה חגור בחגורת בטיחות בעת הנסיעה, ושניים מהם ניהלו שיחה עם הנהג וביקשו ממנו להציג רישיון נהיגה. השוטר השלישי שהיה עימם היה עסוק באותה עת בסיום רישום דוח תנועה לנהג אחר. כעבור זמן קצר מאוד, סיים השוטר את רישום הדוח והצטרף לשני השוטרים שהיו עימו. לאחר שיחה קצרה עם השוטר השלישי, השופט גופמן חגר את חגורת הבטיחות והמשיך בדרכו.

אביהו גופמן נולד בשנת 1951 בישראל והתחנך ב"תיכון חדרה". הוא סיים לימודי משפטים באוניברסיטת תל אביב והוסמך לעריכת דין לפני 25 שנים. רוב השנים עבד גופמן כעו"ד עצמאי, עד שמונה בשנת 1994 לכהונת רשם בבית משפט השלום בחדרה. ארבע שנים מאוחר יותר הפך לשופט תעבורה ובהמשך מונה לכהונת סגן נשיא בית משפט השלום בחדרה.כיום משמש השופט גופמן הן כסגן נשיא בית המשפט והן כשופט תעבורה. במסגרת תפקידו הרשיע לא פעם נהגים שלא היו חגורים בחגורת בטיחות וביקשו להישפט. כך לדוגמה, הרשיע באחד המקרים נהגת שלא הייתה חגורה, ושמחזירי האור ברכבה לא היו תקינים, וגזר עליה קנס כספי בסך 500 שקל.

יש לציין כי על פי סעיף 83 ב' לתקנות התעבורה, על כל נהג ועל כל נוסע ברכב מנועי להיות חגורים בחגורת בטיחות או רתומים במושב בטיחות או במושב מגביה מתאים.

בניסיון להבין מדוע החליטו השוטרים לוותר על מתן קנס לשופט שעבר לכאורה על החוק, התבקש מפקד תחנת חדרה להגיב על המקרה, אך סירב.

דובר המחוז הצפוני במשטרה, סנ"צ ערן שקד, בחר שלא להתמקד באירוע הספציפי ומסר: "בהנחה שפנייתכם מבוססת, והיא לא נבדקה על ידיי, ואכן לא
נרשם דוח לנידון, ראוי להדגיש כי לשוטר קיים שיקול דעת בנוגע למתן דוח. הטענה שאי מתן הדוח במקרה זה נבעה מעיסוקו של הנידון, משוללת כל בסיס. משטרת ישראל מבצעת אכיפה באופן מקצועי וענייני בלבד".

תגובתו של השופט גופמו, דרך דוברות בתי המשפט: "בתאריך ה- 30.11.15 עצרה ניידת משטרה את רכבי. לאחר שהצגתי רישיון נהיגה לבקשתם של השוטרים, איפשרו לי אלו להמשיך בדרכי. את הסיבה בגינה לא ניתן לי דוח, יש לבדוק מול גורמי המשטרה".