צילום: Shutterstock ביום שבו הורה בית משפט השלום בחדרה על שחרורו למעצר בית מלא של צעיר שנעצר בחשד להחזקת סמים, נסע הצעיר ללוד לרכוש סמים. לרוע מזלו, בחזרה הביתה היה מעורב בתאונת דרכים והוא נעצר שוב. הפעם המשטרה הגישה נגדו כתב אישום.

עוד ב-mynet:
הרצליה: בעל החנות שלח קטינים לגנוב חלקי אופניים
הטכנאי התקין תוכנות ריגול על מחשבי לקוחותיו

לפני מספר ימים ערכו בלשי תחנת חדרה חיפוש בביתו של הנאשם, תושב חדרה, ועל פי כתב האישום שהוגש נגדו נמצאה כמות גדולה של סמים מסוגים שונים. הנאשם שנעצר בגין עבירה זו, שוחרר על ידי בית המשפט בתנאים מגבילים שכוללים מעצר בית מלא בפיקוח אביו.

אלא שתנאי השחרור ומעצר הבית לא הרתיעו אותו וביום שחרורו, כך על פי האישום, אסף את חברתו מנתניה והמשיך ללוד, במטרה לרכוש סמים. כשהיו בדרכם חזרה ממסע הרכישות, נקלעו לתאונת דרכים בצומת רופין.הפעם התביעה לא ניאותה לוותר לנאשם וביקשה להורות על המשך מעצרו עד תום ההליכים המשפטיים. בבקשה נטען כי בידי התביעה ראיות טובות לכאורה להוכחת אשמתו. נציגו של הצעיר, עו"ד גדעון קוסטא, הסכים לקיומן של ראיות לכאורה והציע לשחרר את מרשו לחלופת מעצר.

בית המשפט נענה לבקשה והורה על הארכת מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים. "מדובר בעבירות סמים שהמחוקק מייחס להן מסוכנות והפסיקה קבעה, כי רק לעתים רחוקות ומיוחדות ישוחררו בהן לחלופה. כאן אין נסיבות שיאפשרו או יצדיקו חלופה", נכתב בהחלטה.