צילום: אסף פרידמן הורים לילדים בני 12-13 קובלים על כך שהללו קיבלו דוחות על השלכת פסולת בגן ציבורי, עבירה שלדבריהם, ילדיהם לא ביצעו כלל ועיקר.

עוד ב-mynet:
כרכור: הגינה הציבורית הפכה למאורת סמים
נקם בשוטרים על הדו"ח: פרץ לניידות משטרה

שרון פסחוב, אמו של אחד מהנערים: "במוצאי שבת בני וחברתו ישבו על ספסל בגן תומר, גן שעשועים ברחוב בורוכוב. יש עדיין ימים יפים בחוץ, אין גשם, ולילדים אין הרבה לאן ללכת בחדרה. לכן, מפעם לפעם הם מתכנסים שם, משוחחים ומעבירים את הזמן".

לדבריה, במהלך הערב הגיע למקום פקח של עיריית חדרה ושאל את הילדים מי השליך פסולת לרצפה. "מדובר בקופסה של מזון מהיר ועוד מספר דברים קטנים שהיו במקום. למרות הכחשותיו של בני, הפקח בכל זאת רשם לו ולעוד שלושה ילדים דוח על השלכת פסולת, בסך 730 שקלים. בני טוען שאין לו כל קשר לפסולת הזו, וצר לי שפקח מרשה לעצמו לתת דוח ועוד בסכום כה גבוה, לנער צעיר. איני יודעת אם לעירייה יש אפשרות לעשות זאת, וחמור מכך, אם היא יכולה לקנוס נערים ללא הוכחות".בפוסט שהעלתה פסחוב בנושא, כתבה: "התקשרתי למחלקת פיקוח והם ביקשו ממני הוכחה שזה לא הבן שלי שזרק את הפסולת. לאן הגענו? לא מספיק שאין בחדרה מקומות בילוי לנוער, גם לשבת סתם כך לא נותנים להם ונטפלים אליהם? אדוני ראש העיר, כאשר אתה מבקש מהמפקחים שלך לחלק דוחות כמה שיותר ונותן בונוסים על כך, תדאג שזה לא יהיה על חשבון נערים חפים מפשע".

הפוסט גרר שלל תגובות של תושבי העיר, לא מעט מהם דיברו על כך שמכיוון שבקרוב תותר חנייה חינם לתושבי העיר, בעיריית חדרה מנסים כעת למלא את הקופה הציבורית בדרכים אחרות: "חדרה פותחת רפת כנראה", כתב אחד הגולשים, "כי חולבים אותנו כמו פרות".

רוברט יעקובוב, אב לאחד מהנערים שאף הוא קיבל דוח, פרסם אותו בדף הפייסבוק של הקבוצה 'חדרתיים בפייסבוק' ואף הוא זכה לתגובות תהייה באשר לגובה הדוח, וליכולת של פקחי העירייה לקנוס נערים צעירים.

ההורים הביעו השבוע את תקוותם כי בעיריית חדרה יתעשתו ויבטלו את הדוח, שניתן לדבריהם בגין עבירה שלא בוצעה.

מעירית חדרה נמסר בתגובה: "לצערם הרב של המתלוננים, מנהל אגף אכיפה וביטחון בעיריית חדרה, המתגורר מול הגן הציבורי, ראה במו עיניו (ואף דאג לתעד) את הנערים שישבו בגן השעשועים, אוכלים וזורקים את השאריות על הרצפה. עיריית חדרה אינה נטפלת לאף אחד, אך במקביל תפקח באופן חסר פשרות על הגנים הציבוריים ברחבי העיר. אין שום סיבה והסבר למצב בו בני נוער מזלזלים ופוגעים ברכוש הציבורי".