צילום: הרצל יוסף תושב חדרה פיתח תחביב מוזר: פריצה לניידות משטרה וגניבת חפצים מתוכן. הכל התחיל לפני מספר חודשים לאחר שהחשוד, צעיר כבן 25, קיבל דו"ח תנועה על חציית מעבר חצייה ברמזור אדום.

עוד ב-mynet:
אסי אבוטבול נגד השב"ס: תחזירו לי את גליונות ה"בלייזר" שלי
הגיע לחקירה במשטרה והתאבד בשירותי התחנה

מתברר כי החשוד, שכעס על קבלת הדו"ח, החליט לנקום במשטרה. בכל פעם שהוא ראה ניידת משטרה, הוא ניסה לפרוץ אליה ולגנוב משהו מתוכה. לפני מספר שבועות הבחין החשוד בניידת משטרה שחנתה באחד הרחובות בעיר. הוא ניגש אליה וגנב מתוכה תיק ששייך לאחת השוטרות. חקירה מהירה של המשטרה הביאה לתפיסתו, אולם הדבר לא מנע מהחשוד להמשיך ולבצע את אותה עבירה.בשבוע שעבר הבחין החשוד שוב בניידת משטרה חונה בעיר, ניגש אליה וגנב מתוכה קופסת סיגריות. גם הפעם המשטרה הצליחה לעלות על עקבותיו ולעצור אותו כשקופסת הסיגריות הגנובה ברשותו.

הפעם במשטרה החליטו לא לוותר לחשוד והוא נעצר והובא להארכת מעצרו בבית משפט השלום בחדרה. במהלך הדיון טען נציג המשטרה, רס"ב דוד אלפסי, כי בעת מעצרו הודה החשוד בפני השוטרים שהוא אכן גנב את הסיגריות מהניידת.

נציגו של החשוד, עו"ד דן גלעד, ביקש להורות על שחרורו בטענה שאין שום סיבה אמיתית להמשיך להחזיק אותו במעצר. "מדובר באירוע שאמנם יש בו גוון פלילי, אך עם זאת, לא נראה לי שיש צורך בהמשך מעצרו לצורך המשך החקירה".

השופט אהוד קפלן אמר כי מדובר למעשה במי שכאשר היה שיכור, הכניס יד לניידת משטרה שהייתה פתוחה וגנב מתוכה קופסת סיגריות. השופט קפלן הורה על המשך מעצרו של החשוד למשך מספר שעות.

החשוד סיפר לאחר מכן כי הוא כועס מאוד על המשטרה בגלל הדו"ח שקיבל. "לא אוהב ניידות משטרה. כל פעם שאני רואה ניידת, מתעורר בי רצון לגנוב מהם", סיפר.